کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه به نقش مردم این استان در درگیری با دشمنان خارجی و داخلی، محورهای عملیاتی، اعزام نیرو به دیگر مناطق جنگی کشور، پشتیبانی و تدارک در پشت جبهه ها اشاره کرد و گفت: مردم کرمانشاه نقش بسزا و ویژه ای در دفاع مقدس داشتند.

حجت الاسلام هادی عسکری روز شنبه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در گفت و گو با ایرنا افزود: کرمانشاه استانی بود که جنگ تحمیلی از آن آغاز شد و خاتمه یافت، درگیر دشمنان خارجی و دشمنان داخلی مانند منافقین بود، هم محورهای عملیاتی در آن جریان داشت و هم پشتیبانی و اعزام نیرو به دیگر مناطق جنگی کشور را عهده دار بود.
او به اشاره به وجود مذاهب و اقوام مختلف استان کرمانشاه گفت: در دفاع مقدس همه اقشار جامعه متحد باهم تا آخر ایستادگی کردند و انصافا کرمانشاه به گفته مقام معظم رهبری سینه ستبر و چهره زیبای جمهوری اسلامی ایران بود.
عسکری با بیان اینکه استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس به زیبایی درخشید و چهره زیبایی از خود نشان داد، افزود: مردم کرمانشاه همیشه در طول تاریخ از کشور، عزت، شرافت و کرامت خودشان به خوبی و مردانه دفاع کردند و به همین لحاظ به خصلت پهلوانی و مردانگی مشهورند.
راهبردهای دوران دفاع مقدس همان راهبردهای نهضت عاشورا است
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود فرهنگ دفاع مقدس را یک مقطع تاریخی جداگانه از تاریخ این مرز و بوم ندانست و آن را در استمرار نهضت عاشورا عنوان کرد.
وی راهبردهای دوران دفاع مقدس را همان راهبردهای نهضت عاشورا دانست و گفت: اگر بخواهیم دفاع مقدس را بررسی کنیم، نمی توانیم آن را جدا از الگوی عاشورا و حرکت امام حسین (ع) در کربلا بررسی کنیم، زیرا الگو کربلا در جان و ریشه رزمندگان و مردم ایران وجود داشت و شعار رزمندگان این بود «حسین حسین شعار ما، شهادت افتخارماست».
عسکری، سپس یکی از راهبرد دفاع مقدس را که برگرفته از نهضت عاشورا بود ولایت مداری ذکر کرد و افزود: یاران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار