روزانه ۲۲۰ جلسه قرائت و جزء خوانی قرآن کریم در اردکان برگزار می شود

بسیج نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶
مسئول امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی اردکان گفت: در ماه مبارک رمضان روزانه ۲۲۰ جلسه قرائت و جزء خوانی قرآن کریم در مساجد، مراکز فرهنگی، منازل و حسینیه های اردکان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از اردکان، شعبانعلی قانعی اردکانی در گفتگو با خبرگزاری بسیج، بابیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی و بهار قرآن است، به تشریح فعالیت های قرآنی اداره تبلیغات اسلامی اردکان در ماه مبارک رمضان ۱۴۴۰ پرداخت.
وی گفت: در شهرستان اردکان روزانه بیش از ۲۲۰ جلسه قرائت و جزء خوانی قرآن کریم در مساجد، مراکز فرهنگی، حسینیه ها و منازل افراد برگزار می شود که بهترین فضا برای یادگیری و انس با قرآن کریم است.
مسئول امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی اردکان افزود: در این ماه قرآنی، علاوه بر طرح های مقطعی ترویجی و آموزشی قرآن کریم، برگزاری دوره های عمومی، تخصصی و تربیت کادر متخصص که از برنامه های مستمر قرآنی این اداره در طول سال است نیز ادامه دارد.
وی اظهار داشت: تشکل های مردمی قرآنی در قالب ۶ مؤسسه قرآنی و ۷ خانه قرآنی در مناطق روستایی شهرستان اردکان فعالیت دارند و این تشکل ها نیز در ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی را برای اقشار مختلف برگزار می کنند.
قانعی با اشاره به اجرای طرح بینات ۲۲ گفت: این برنامه با موضوع سوره مبارکه غافر و بر مبنای تفسیر نمونه در بیش از ۳۵ نقطه در سطح شهرستان در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.
وی افزود: در این طرح، ائمه جماعات و اساتید تفسیر قرآن کریم در مساجد و جلسات قرآنی هرروزه به بیان تفسیر چند آیه از سوره مبارکه غافر می پردازند و در پایان ماه مبارک نیز مسابقه ای از محتوای این سوره برگزار خواهد شد.
این مقام مسئول گفت: مسابقه بزرگ ضیافت نیز با محتوایی در سه بخش اعتقادی، بیانیه گام دوم انقلاب و نکات تفسیری سوره مبارکه غافر در طول ماه مبارک رمضان در مساجد و مراکز دینی و قرآنی اردکان ...