این کارشناس مذهبی گفت: وجود و حضور حضرت رقیه (س) برای کسانی که در زمینه تاریخ اسلام پژوهش کرده اند؛ غیرقابل انکار است.

به گزارش خبرنگار حوزه معارف اسلامی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا ، پنجم ماه صفر در برخی تقویم های شیعی سالروز درگذشت حضرت رقیه (س) دختر خردسال امام حسین (ع) ذکر شده است. حضرت رقیه (س) در واقعه کربلا حضور داشت و همراه با کاروان اسرا به شام برده شد و در شام درگذشت. شیعیان شب و روز سوم محرم را به روضه این بانوی بزرگوار اختصاص داده اند.
حجت الاسلام عباس صراف در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، گفت: وجود و حضور حضرت رقیه (س) برای کسانی که در زمینه تاریخ اسلام پژوهش کرده اند؛ مخصوصاً در حوزه عاشورا پژوهی و افرادی که به صورت تخصصی در خصوص حادثه کربلا و افراد جریان ساز در این حادثه تحقیق و پژوهش کرده اند قطعی و اظهرمن الشمس است.
وی اظهار کرد: به غیر موارد مستند این همه کرامات و اشارات معنوی که از ناحیه ایشان برای بزرگان و اهل معرفت اتفاق افتاده خود دلالت بر وجود حضرت رقیه (س) دارد. مرحوم آیت الله مجتبی تهرانی می فرمود؛ بعضی ها می گویند خانم رقیه نبوده، اگر نبودش این همه کار می کند اگر بود چه اتفاق می افتد.
این کارشناس مذهبی ضمن بیان اینکه کتاب های بسیاری در حوزه کراماتی که از این خانم صادرشده و فضایل و مناقب ایشان نوشته شده است، ابراز کرد: در کنار اینها مستندات تاریخی از قدما و مقاتل وجود حضرت رقیه (س) را تأیید کرده اند که قدیمی ترین آن ها کتاب «کامل بهائی» است که در آن از خانم حضرت رقیه (س) نام برده شده و به بعضی از وقایعی که برای ایشان اتفاق افتاده اشاره کرده است.
صراف اضافه کرد: مرحوم سید ابن طاووس نیز در کتاب لهوف مطالبی بسیار مستند و دقیق درباره حضرت رقیه (س) نقل می کند. در کتب معتبر دیگری هم شرح وقایع پیش آمده برای حضرت و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار