استاندار اردبیل خبر داد

امضای قرارداد اشتغال ۳۰۰ نفر در کارخانه کامیون سازی مشگین شهر

لوگوی وزارت کشور وزارت کشور . دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۳۵
با حضور وزیر صمت، استاندار اردبیل، نماینده مردم مشکین و جمعی از مدیران استانی قرارداد اشتغال ۳۰۰ نفر نیروی جوان در کارخانه کامیون سازی مشگین شهر امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اکبر بهنام جو در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی مشگین شهر که با حضور وزیر صمت انجام گرفت، افزود: با اضافه شدن ۳۰۰ نفر به شاغلان این واحد صنعتی نیروی انسانی فعال در کارخانه کامیون سازی به ۴۵۰ نفر می رسد.
وی بیان کرد: این واحد در نظر دارد قطعات مورد نیاز خود را با همکاری قطعه سازان داخلی تولید کند و در این خصوص مقرر شد هفته آینده با حضور وزیر صمت نشستی با قطعه سازان در مرکز کشور برگزار شود.
استاندار اردبیل تصریح کرد: با توجه به اینکه سرمایه گذار این واحد بسیاری از قالب های قطعات را آماده کرده ، بیش از ۸۰ درصد قطعات مورد نیاز این واحد را در داخل کشور تامین می کند.
بهنام جو در ادامه به آغاز اکتشاف پهنه معدنی با مشارکت شرکت جلگه های آسمانی اشاره کرد و گفت: دو پهنه بزرگ معدنی در شهرستان مشگین شهر وجود دارد که در فاز اول این پهنه اکتشاف خود را آغاز می کند. وی اظهار کرد: با اکتشاف و ایجاد کارخانجات در این پهنه حداقل ۴۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می شود.
استاندار اردبیل گفت: در ادامه حضور وزیر صمت در مشگین شهر، طرح راه اندازی کارخانه ذوب آهن توسط سرمایه گذاران مطرح و مورد موافقت اولیه وزیر صمت قرار گرفت.
بهنام جو بیان کرد: با توجه به معادن خوبی که مشگین شهر دارد، باید کمک کنیم تا این سرمایه گذار به احداث این کارخانه اقدام کند.
وی به طرح لغو مجوز معادن راکد اشاره کرد و گفت: در استان اردبیل بیشتر معادن به افراد ذیصلاح داده شده و چند مورد راکد نیز تعیین تکلیف و به متقاضی دارای شرایط واگذار می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار