یمن: فرودگاه بین المللی «ابها» در برابر فرودگاه بین الملی «صنعاء»

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴
سخنگوی نیروهای مسلح یمن، حمله موشکی بامداد امروز به فرودگاه سعودی «ابها» را «پاسخی مشروع» به ادامه تجاوزات ائتلاف سعودی و محاصره پنج ساله فرودگاه های یمن از جمله فرودگاه بین المللی صنعاء خواند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر چهارشنبه درباره هدف قرار گرفتن فرودگاه بین المللی «ابها» در جنوب عربستان نشست خبری برگزار کرد و در آن گفت که حمله موشکی به این فرودگاه سعودی در برابر محاصره فرودگاه های یمن توسط ائتلاف متجاوز صورت گرفته است.
وی تاکید کرد که یمن فرودگاه بین المللی «ابها» را در چارچوب «دفاع از خود» و «پاسخ مشروع» به ادامه تجاوزات ائتلاف سعودی و محاصره پنج ساله فرودگاه های یمن از جمله فرودگاه بین المللی صنعاء هدف حمله موشکی قرار داد.
یحیی سریع افزود: «از هیچ تلاشی برای پاسخ دادن به دشمن و ممانعت از ظلم و ستم آن علیه ملت یمن طبق قوانین بین المللی و موازین انسانی دریغ نمی کنیم».
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: «پیش تر به همه غیرنظامیان و شرکت های فعال در کشورهای متجاوز هشدار داده بودیم که از فرودگاه ها و پایگاه های نظامی دوری کنند».
وی اظهار داشت که «شاید دشمن به محاصره ظالمانه خود علیه ملت یمن ادامه دهد، اما باید بداند که ما هم دست بسته عمل نخواهیم کرد».
ارتش یمن بامداد امروز چهارشنبه موفق شد فرودگاه سعودی أبها را با یک فروند موشک کروز، هدف قرار دهد ( جزئیات بیشتر ).
 ائتلاف سعودی نیز ضمن اذعان به هدف قرار گرفتن فرودگاه مذکور، اقدام ارتش یمن را «اقدام تروریستی» توصیف کرد و گفت که «گلوله حوثی به سالن ورود فرودگاه بین المللی أبها اصابت کرده است».
این دومین بار است که یمن با استفاده از موشک کروز مواضع متجاوزان را هدف قرار می دهد. یمن در تاریخ دوم دسامبر ۲۰۱۷ برای اولین بار با استفاده این موشک مزبور، نیروگاه هسته ای «براکه» ابوظبی را هدف قرار داده بود.
به نظر می رسد که ...

سرخط اخبار