رئیس فدارسیون ناشنوایان: چرا قهرمانان پارالمپیک ۳۰۰ سکه می گیرند، ورزشکاران ما ۷۰ سکه

ایسنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۰
رئیس فدراسیون ناشنوایان گفت: در حالی که قهرمانان المپیک یا پارالمپیک ۳۰۰ سکه پاداش می گیرند، قهرمانان ما تنها ۷۰ سکه می گیرند که علت این تفاوت را نمی فهمم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، مهران تیشه گران در حاشیه مجمع انتخابات ریاست هیئت ناشنوایان و کم شنوایان اظهار کرد: پذیرفتن این مسئولیت توسط سعید صادقی افتخاری است که نصیب جامعه ناشنوایان شد.
وی افزود: کار کردن در این هیئت با دیگر هیئت ها واقعاً متفاوت است. حقیقتاً هیچ فدراسیونی مانند این فدراسیون را ندیده ام. عِرق به این بچه ها موضوع عجیب و غریبی است. در ورزش ناشنوایان و کم شنوایان ۱۷ رشته فعال داریم و خدارا شکر در اکثر رشته ها بین رنکینگ های جهانی و آسیایی جایگاه خوبی داریم.
تیشه گران ادامه داد: طلای بهزاد امیری در المپیک با طلای دیگر بزرگان تکواندو هیچ تفاوتی ندارد؛ اما متأسفانه قهرمانان المپیک یا پارالمپیک ۳۰۰ سکه پاداش می گیرند؛ اما قهرمانان ما ۷۰ سکه بیشتر نمی گیرند. از طرف دیگر بحث استخدام این عزیزان است. اکنون هیئت دولت مصوب کرده است قهرمانان المپیک و پارالمپیک می توانند استخدام شوند. یعنی یک شخص نابینا نیز می تواند استخدام شود اما چرا یک شخص ناشنوا نمی تواند؟!
وی افزود: درست است که ما نمی توانیم که در پارالمپیک شرکت کنیم، چرا که در اختیار ما نیست و فدراسیون جهانی تصمیم گیرنده است. از نظر تنوع رشته ها نیز کار ما بسیار سخت است. برای مثال رشته فوتبال ما تفاوتی با فوتبال در فدراسیون فوتبال ندارد. تمام زحماتی که بازیکنان رشته های ما متحمل می شوند شاید چند برابر رشته های دیگر است.
رئیس فدراسیون ناشنوایان ادامه داد: از طرف دیگر اعتباری که وزارت ورزش به ما می دهد ۳ میلیارد تومان است، تازه اگر کامل بدهند. امسال ۸ رشته را باید به بازی های آسیایی اعزام کنیم. این وظیفه من است که هر چیزی که گفته ام را باید اجرایی کنم. ...

سرخط اخبار