پرستاران گیلان از تمهیداتی برای اقامه دعوی به دیوان عدالت اداری و ادارات کار و ارائه مستندات برای اقدام غیرقانونی وزارت بهداشت و درمان مبنی بر انعقاد قرارداد ۸۹ روزه در ایام کرونایی به ایلنا خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این روزها ۵۳۶ پرستار داوطلبِ گیلانی با اتمام ۸۹ روز کار سخت در مرکز بحران کرونا و در یکی از شهرهای وضعیت قرمز، بیم بیکار شدن دارند اما اراده کرده اند که از مطالبات خود نگذرند و مراحل قانونی و مطالبه گری را طی کنند. پرستاران گیلان از تمهیداتی برای اقامه دعوی به دیوان عدالت اداری و ارائه مستندات برای اقدام غیرقانونی وزارت بهداشت و درمان به ایلنا خبر دادند. 
از ابتدای شیوع کرونا دانشگاه های علوم پزشکی کشور که شدیداً با مشکل کمبود پرستار برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی مواجه بودند، فراخوان بکارگیری نیروی انسانی را از طریق رسانه ها و سایت دانشگاه ها منتشر کردند. کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان های وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی مسئله تازه ای نیست و فقط مربوط به ایام کرونا نمی شود اما بحران همه گیر باعث شد تا کمبود نیرو بیش از قبل به چشم بیاید. معضل کمبود نیروی پرستاری علاوه بر مشکلات جمعیت بزرگ بیکاران به نیروی کار شاغل نیز ضربه شدیدی وارد می کرد. هر پرستار به این ترتیب مجبور بود تا علاوه بر پر کردن ساعات موظفی، اضافه کاری های سنگینی را انجام دهد. این چرخه فقط و فقط با اختلاف درآمدی شدید نیروی کار پرستار با دیگر سطوح مزدی که اغلب پزشک هستند، ممکن بوده است. 
ارسلان سالاری (رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان) همان ابتدای شیوع کرونا از کمبود ۹۰۰ نیروی پرستاری خبر داده بود. در نهایت این روزها به گفته مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر از بکارگیری ۵۳۶ پرستار می رسد. 
بخشی از توصیف شرایط گیلان در بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان علوم پزشکی گیلان آمده است که در اواخر اسفند منتشر شده است. در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار