شیراز-ایرنا-امام جمعه فسا گفت: در رزمایش مواسات شاهد همدلی بودیم به نحوی که همه افراد مبتلا به کرونا در این شهرستان خود و خانواده هایشان بیرون از منزل نمی روند و مایحتاج آن ها را خیرین و نیک اندیشان منطقه تامین می کنند.

حجت الاسلام حسین جمالی زاده سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خانواده مبتلایان به کرونا در هر محله ای از این شهرستان زیر نظر گرفته می شوند و روحانیون،بسیجیان و خیرین در هر محله در کنار این خانواده ها هستند تا بیمار سلامتی خود را به دست آورد.
وی ادامه داد: بعد از نیمه شعبان و توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر مواسات و کمک های همدلانه، قرارگاه مرکزی فسا همراه با بخش های تابعه اقداماتی را آغاز کرد که اکنون شاهدیم فضای همدلی و مواسات در شهرستان شکل گرفته است.
وی ادامه داد: در این رزمایش علاوه بر نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و مراجعان دفتر امام جمعه، در سطح شهر به رانندگان آژانس ها و مسافربران شخصی، خُرده فروشی ها و فروشگاه های آسیب دیده نیز کمک رسانی شد.
جمالی زاده بیان کرد: قبل از شروع این رزمایش، دستگیری و کمک رسانی به نیازمندان وجود داشت ولی گاهی موازی کاری می شد، اما در رزمایش مواسات کمک ها مدیریت شد؛ ضمن اینکه کمک ها حقیقتاً به نیازمندان محق می رسد و نکته سوم هم این که جلوی برخی سوءاستفاده ها که قبلا در بحران های سیل و زلزله شاهد آن بودیم نیز گرفته شد.
وی عنوان کرد: با کمک پلیس فتا در شهرستان فسا، هیچ شماره حساب شخصی برای دریافت کمک های مردمی اعلام نشده و همه کمک ها به نام خیریه ها، هیات ها و نهادهای معتبر دریافت می شود.
امام جمعه فسا گفت: علاوه بر اهدای کمک های نقدی و بسته های غذایی، برای ۱۵ عروس جهیزیه فراهم شد،همچنین علاوه بر تهیه ماسک، دستکش و ضدعفونی معابر، تاکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی توسط مردم در رزمایش مواسات و همدلی جمع آوری و توزیع شده است.
وی درباره شناسایی جامعه هدف رزمایش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار