مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از افزایش پایگاه های تب سنجی و غربالگری مبادی ورودی استان به منظور کنترل و جلوگیری بیشتر از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلالاحمر استان کردستان ، محمدباقر محمدی از افزایش پایگاه های تب سنجی و غربالگری مبادی ورودی استان به منظور کنترل و جلوگیری بیشتر از شیوع ویروس کرونا خبر داد و اظهار داشت: با هماهنگی مدیریت بحران و در راستای کنترل ترددها و قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس، چهار پایگاه غربالگری در نقاط پرتردد کردستان راه اندازی شد.
وی افزود: پایگاه های جدید غربالگری هلال احمر در چهار نقطه پلیس راه کرمانشاه، پلیس راه استان همدان، شهرستان مریوان و شهرستان دهگلان راه اندازی شده و نیروهای جمعیت هلال احمر به همراه نیروهای انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی به فعالیت غربالگری و تب سنجی افراد پرداخته و موارد مشکوک را به مراکز درمانی ارجاع می دهند.
چگونه آنفلوآنزا را از کرونا تشخیص دهیم؟
تشریح جزئیات طرح کاهش زنجیره انتقال برای کنترل کرونا
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: چها پایگاه غربالگری دیگر از 20 روز گذشته در مبادی ورودی استان شامل شهرستان های بیجار (ورودی استان زنجان)، قروه (ورودی استان همدان)، سقز (ورودی استان های آذربایجان غربی و شرقی) و کامیاران (ورودی استان کرمانشاه) مستقر شده که اکنون با اضافه شدن پایگاه های جدید، 8 پایگاه غربالگری فعال و ترددهای خودروها و افراد را کنترل می کنند.
محمدی با بیان اینکه عبور از بحران کرونا مستلزم عزم همگانی و تعامل و همکاری کلیه دستگاه های اجرایی و عموم مردم با یکدیگر است، یادآور شد: جمعیت هلال احمر تمام توان تجهیزاتی و انسانی خود را در جهت جلوگیر از شیوع کرونا به کار بسته است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار