گدام دارمندرا، سفیر هند در تهران با عبدالناصر درخشان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - بنگلادش در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، عبدالناصر درخشان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – هند در ابتدای این دیدار به ارتباطات تاریخی، فرهنگی دو کشور اشاره کرد و گفت: سابقه دیرینه و هزاران ساله روابط ایران و هند، افق جدیدی را برای گسترش روابط نوین در فضای کنونی گشوده و اشتراکات فرهنگی، تاریخی دو کشور پشتوانه محکمی برای توسعه مراودات دو کشور است.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و هند تصریح کرد: هند به عنوان یکی از کشورهای مطرح صنعتی دنیا دارای جایگاه ویژه ای در قاره آسیا و جهان است و از این منظر، گسترش روابط دو جانبه با هند را مهم تلقی می کنیم.
درخشان در ادامه این گفتگو تأکید کرد: مناسبات دو کشور در عرصه منطقه ای و جهانی همواره از شرایط خوب و رو به رشدی برخوردار بوده است و ضرورت دارد که در تقویت و تحکیم روند رو به رشد مناسبات فیمابین تلاش بیشتری صورت گیرد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – هند با اظهار امیدواری از تشکیل گروه های دوستی پارلمانی دو کشور در مجلس یازدهم گفت: گروه های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور تهران می توانند به ارتقاء روابط دوجانبه و رفع موانع احتمالی کمک کند.
وی در ادامه، مراودات پارلمانی را بخش مهمی از مناسبات دوستانه دو کشور خواند و تصریح کرد: با تقویت همکاری ها در سطح گروه های دوستی پارلمانی و کمیسیون های تخصصی، می توان شاهد تسریع در روند تعاملات اقتصادی، تجاری و کشاورزی فی مابین بود.
درخشان در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح جهان بر تبادل تجارب میان مراکز بهداشتی و درمانی ایران و هند تأکید کرد.
دارمندرا سفیر هند در تهران نیز در این دیدار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار