خیرین البرز پای کار ساختن کلاس درس می آیند

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز اعلام کرد: خیرین این استان پای کار ساخت کلاس های درس می آیند.

به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، سالار قاسمی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد خیرین مدرسه ساز البرز اظهار داشت: دانش آموزان البرز نیاز به فضای مناسب و ایمن تحصیلی دارند که این مهم تنها با افزایش سطح مشارکت های مردمی و تخصیص اعتبارات مورد نیاز دولتی امکان پذیر است. 
وی یاد آورشد: امسال جشنواره خیرین مدرسه ساز با رویکرد افزایش ایمنی مدارس در 26 اردیبهشت ماه 98 در تالار شهیدان نژادفلاح برگزار می شود؛ برگزاری جشنواره های خیرین گامی موثر در هدایت کمک های مردمی در امر مقدس مدرسه سازی دارد و خیرین این استان پای کار ساخت کلاس های درس می آیند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز ادامه داد: رشد جمعیت دانش آموزی در البرز از میانگین کشوری بالاتر است؛ بنابراین ضرورت دارد، گام های مستحکم برای توسعه و افزایش کلاس های درس در این استان برداشته شود زیرا سالانه باید 400 کلاس جدید ساخته شود. 
قاسمی عنوان کرد: توسعه فضاهای آموزشی در این استان موجب کاهش مشکلات آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت از جمله تراکم دانش آموزان و مدارس دوشیفته می شود. خیرین نیک اندیش با نگاهی معنوی در این جشنواره حضور پیدا می کنند تا در امر رفع تنگناهای آموزش و پرورش ایفای نقش کنند.
وی تصریح کرد: سالانه بیش از 12 هزار دانش آموز به جمعیت دانش آموزی البرز به دلیل مهاجرت اضافه می شود که این مهم سبب شده است تا این استان با کمبود فضای آموزشی روبرو شود.
قاسمی فرهنگ سازی در راه حرکت معنوی مدرسه سازی در جامعه را از سوی رسانه ها ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید در این راه همه مردم با هر توان مالی با خیرین مدرسه ساز همدل و همراه شوند.
همچنین در این جلسه محمدرضا اسپرورین رئیس مجمع ...