۹۵ درصد عشایر اصفهانی راهی قشلاق شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان ؛ مدیرکل امور عشایر اصفهان با بیان اینکه کوچ عشایر استان هر ساله از ۲۰ شهریور آغاز می شود گفت: تاکنون ۹۵ درصد از عشایر این استان به سوی نقاط گرم کوچ کرده اند تا ماه های سرد پاییز و زمستان را در مناطق قشلاقی بگذارنند.
مختار اسفندیاری افزود: عشایر ایل قشقایی اصفهان راهی استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر می شوند و عشایر ایل بختیاری استان، به استان خوزستان بیشتر در نواحی شوشتر و مسجد سلیمان رفته و در آنجا ماه های سرد را می گذارند.
مدیرکل امور عشایر اصفهان با بیان اینکه عشایر عرب جرقویه اصفهان بر خلاف آن دو ایل، وارد اصفهان و در مناطق نصرآباد و محمد آباد واقع در شرق استان مستقر شدند.
وی با اشاره به توزیع ، پنج هزار تن علوفه برای دام عشایر استان گفت: تامین علوفه برای دام در ماه های آبان و آذر مشکل تر است و توزیع به صورت دستی انجام می شود و در فصل زمستان که وضعیت رویش گیاه و تامین علوفه در مناطق قشلاقی بهبود پیدا می کند از توزیع دستی بی نیاز خواهند شد.
مدیرکل امور عشایر اصفهان با بیان اینکه همه گیری بیماری کووید-۱۹ این قشر را هم تحت تاثیر قرار داد افزود:با توجه به مبتلایان پر تعداد در اقشار دیگر، شمار عشایر کرونایی این خطه چندان زیاد نبود و مرگ ناشی از این بیماری هم نداشتیم.
اسفندیاری گفت : توزیع اقلام بهداشتی مانند ماسک و مواد ضد عفونی کننده و گندزدایی محل زندگی آنان در ماه های گذشته انجام شد و آموزش برای رعایت هرچه بیشتر اجرا شد.
عشایر استان اصفهان شامل ۹ هزار و ۶۰۵ خانوار با حدود ۵۳ هزار نفر جمعیت در قالب سه ایل بختیاری، قشقایی و عرب جرقویه هستند .
عشایر استان اصفهان با یک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار