ایجاد رفاه و افزایش ثروت در بافت های فرسوده از برنامه های اولویت دار دولت است

ایسنا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور گفت: ایجاد رفاه و افزایش ثروت در بافت های فرسوده از برنامه های اولویت دار دولت است.

به گزارش ایسنا، محمد پژمان در بازدید از پروژه های بازآفرینی منطقه باغ خلج اراک اظهار کرد: اقدامات صورت گرفته در حوزه تولید مسکن به منظور تعادل بخشی بازار، اقدامات ارزشمند و قابل دفاعی بوده که دولت نیز حمایت های مناسبی در این خصوص انجام داده است.
وی افزود: مردم باید آمادگی لازم را برای همکاری در راستای احیا و نوسازی بافت های فرسوده داشته باشند، چرا که از سیاست های اصلی دولت برطرف کردن مشکلات، نارسایی ها، آسیب ها و ارتقا زندگی مردم است.
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور تصریح کرد: در اجرای پروژه های بازآفرینی شهری، نگرش دولت مبتنی بر منفعت طلبی نیست، باید در بافت های فرسوده امکانات زیربنایی و روبنایی را فراهم کرد و مقررات ملی ساختمان در پروژه هایی که به مردم تحویل می شود، لحاظ شود.
پژمان ادامه داد: خط قرمز ما بهترین کیفیت و کاهش مخاطرات در ساخت این پروژه هاست و باید شرایط زندگی و منزلت اجتماعی مردم را بهبود ببخشیم.
معاون وزیر تصریح کرد: ایجاد رفاه و افزایش ثروت برای جامعه هدف در اولویت اقدامات دولت قرار دارد، باید خانواده های ساکن در سکونتگاه های غیررسمی را توانمند و تقویت کنیم تا شاهد تغییرات اساسی در این مناطق باشیم که این مهم با مشارکت حداکثری مردم محقق خواهد شد.
وی اضافه کرد: دولت تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار متقاضیان قرار می دهد، همچنین امکان دریافت سند، مطابق با طرح و برنامه های وزارت راه و شهرسازی به منظور نوسازی بافت های فرسوده وجود دارد. نوسازی بافت های فرسوده به گونه های مختلف نیازمند عزم ملی است.
به گزارش ایسنا، پروژه ۳۳۶ واحدی مهر و ماه باغ خلج اراک در زمینی با مساحت ۴۸ هزار و ۴۳۱ متر مربع با ...

سرخط اخبار