رحیم مخدومی که در حال نوشتن کتابی درباره شهید احمد مایلی است، معتقد است مایلی مردی است که در آسمان باشد و نمی خواست روی زمین بمیرد.

به گزارش جهان نیوز ، سردار شهید حاج احمد مایلی، معروف به حاج احمد متولد ۱۳۳۵/۱/۴ در محله امام زاده حسن(ع) تهران، فرمانده یگان ویژه هوایی صابرین و قرارگاه هوایی قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در ۱۳۹۵/۷/۱۹ شب تاسوعا در ایرانشهر با درجه رفیع شهادت بازنشسته شد.
در حال حاضر رحیم مخدومی از نویسندگان دفاع مقدس در حال نگارش کتابی درباره زندگی این شهید است که به بهانه روز چهارم فرودین، سالروز تولد شهید مایلی، مطلب کوتاهی درباره او نوشته است. متن این مطلب به شرح زیر است:
میل مایلی به زندگی آسمانی
چهارم فروردین/ محله امامزاده حسن.
تولد آن که نمی خواست در رخت خواب بمیرد.
نه فقط در رخت خواب، نمی خواست روی زمین بمیرد.
او در آسمان مرد.
و نمرد.!
مگر شهدا می میرند؟!
احمد مایلی تمایل داشت بیشتر عمر خود را در آسمان باشد.
برای همیشه در آسمان ماند.
رضا شاعری پژوهشگر هم یادداشت کوتاهی درباره شهید مایلی نوشته که متن آن در ادامه می آید:
‍ باذن الله...
تاسوعا در نقطه صفر مرزی. ..
چهارسال است که آسمان ایرانشهر خاطره ای تلخ را مرور می کند. آن روزهایی که اشرار برای تاراج خاک سرزمین مان از جنوب شرق و غرب دندان می ساییدند و حرم عمه سادات را نشانه رفته بودند، مردی با نبوغ نظامی و باریزی هوایی در نیروهای مسلح رخ نمایی می کرد.
فرمانده ای در قامت استاد خلبان، که زادگاهش موطن شهدا است و به برکت وجود چونانی، دارالشهدا، نگین انگشتری تهران نام گرفته است.
چهارمین بهار است که چهارم فروردین آن دارالشهدای تهران در روز_میلاد حاج احمد مایلی او را در زیست دنیایی، کنار خود حس نمی کند و آسمان بهار، بدون درخشش چتربازی او، به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار