حقوق نمایندگان مجلس افزایش یافته است؟

خبر آنلاین چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۲
باشگاه خبرنگاران نوشت:سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: موضوعی به نام بایگانی شدن طرح ها در مجلس وجود ندارد چراکه خوداین موضوع ضد قانون است.

اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره اجرایی نشدن قانون سامانه شفافیت حقوق و مزایای کارکنان دولت و مجلس، گفت: مجلس تمام حقوق و مزایای نمایندگان را در سامانه ای ثبت کرده و رمز عبور آن را هم در دست سازمان امور استخدامی کشور قرار داده است؛ بنابراین این سازمان موظف است که همانند سایر کارکنان دولت، حقوق وزرا، مدیران و استان داران را هم در این سامانه قرار دهد تا مردم بدانند که ما مورد پنهانی از آن ها نداریم.
او ادامه داد: به دلیل شرایط اقتصادی که در سال ۹۷ داشتیم، هیچ گونه افزایشی در حقوق نمایندگان اعمال نکردیم، اما امسال به دلیل اینکه پایان سال کاری نمایندگان محسوب می شود و برای جلوگیری از تضییع حقوق همکارانمان مانند تمامی کارکنان دولت، در حال اعمال همان حقوق و مزایایی برای آنان هستیم که در قانون بودجه سال ۹۸ تصویب شده است.
عباسی در پاسخ به این سوال که آیا اکنون تمام نمایندگان مجلس اطلاعات خود را وارد این سامانه کرده اند؟ گفت: بله در اصل خود سازمان اداری مجلس این مورد را در سامانه گذاشته و رمز عبور آن را هم در اختیار سازمان امور استخدامی کشور قرار داده است؛ بنابراین حقوق و مزایا مجلس هم هر زمان که لازم باشد می تواند به صورت شفاف در دسترس عموم قرار بگیرد.
او افزود: ما هم موافق هستیم که حقوق و مزایای مسئولان باید طبق قانون در دسترس عموم قرار بگیرد، چراکه در غیر این صورت با انجام وظایف مغایرت وجود دارد، پس ما باید بعد نظارتی خود را به کار بگیریم.
عباسی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس ۷۳ طرح در مجلس بایگانی شده است خاطر نشان کرد: اصولا موضوعی به نام بایگانی شدن طرح ها وجود ندارد، اما ...

سرخط اخبار