ساعت 24-با پایان یافتن زمان ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی و انتشار اطلاعاتی درباره افرادی که ثبت نام کرده اند و افرادی که ثبت نام نکرده اند، اکنون می توان به روشنی نتیجه گرفت که مجلس یازدهم نیز بدون مدرس خواهد بود.

افرادی که ثبت نام نکرده اند، چه به زبان بیاورند و چه نیاورند علت اصلی خودداری آنها از ثبت اینست که هرچند بسیار دیر ولی بالاخره متوجه شده اند که وجود آنها در مجلس خاصیتی ندارد. البته بعضی از آنها هم به این نتیجه رسیده اند که به دلیل عملکرد ضعیف یا انحرافی که داشته اند احتمال رای آوردنشان کاملاً منتفی است و بهتر است وارد این عرصه نشوند.
در میان کسانی هم که ثبت نام کرده اند، افراد پرمدعا و پرسروصدا فراوان دیده می شوند اما هیچیک از آنها اهل هزینه کردن آبروی خود برای احقاق حقوق مردم و قرار دادن قطار قانون گزاری کشور بر روی ریل واقعی آنگونه که قانون اساسی خواسته، نیستند. عده ای تشنه قدرتند، عده ای دنبال شهرتند و عده ای هم فهمیده اند نمایندگی مجلس، پلکان ترقی خوبی است و می شود از طریق بالا رفتن از آن به مناصب بالاتر رسید و زندگی کرد.
در میان داوطلبان نمایندگی افرادی هم البته وجود دارند که واقعاً قصد خدمت دارند و برای کشور دلسوز هستند ولی در حد و اندازه ای از نظر جایگاه و اعتبار اجتماعی نیستند که بتوانند موثر باشند و مجلس را تحت تاثیر قرار دهند. این افراد، قطعاً به چاه ویل مجلس خواهند افتاد و هرقدر دست و پا بزنند نخواهند توانست خود را از قعر این چاه بالا بکشند. باتوجه به این واقعیت های تلخ است که می گوئیم امیدی به مجلس یازدهم نیست و آن مجلس نیز در حسرت مدرس خواهد بود.
شهید آیت الله سیّدحسن مدرس، با ساده زیستی، استغنای طبع بی نظیر و استقلال فکری خود توانست در برابر فشارها بایستد و در مقاطع مهمی ایران را از سقوط نجات دهد. درنهایت، او حاضر شد شربت شهادت در غربت و تبعیدگاه بنوشد اما با دیکتاتوری رضاخانی سازش نکند. این ویژگی ها بود ...

سرخط اخبار