پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی به صورت رسمی با همکاری مشترک بین قوه قضاییه، صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز چهارشنبه دوم مهرماه آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، در آیین افتتاح رسمی این پردیس، آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و جمعی از معاونان و مدیران قوه قضاییه حضور داشتند.
در این مراسم دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در سخنانی با اشاره به توان اکوسیستم نوآوری کشور در رفع نیازهای فناورانه کشور گفت: امروز شرکت های دانش بنیان با تلاش دولت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه یافته اند. شرکت های دانش بنیان همانطور که در مواجهه با شیوع کرونا اثبات کردند، توان رفع نیازهای مهم کشور را دارند. صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این عرصه توانست از 62 طرح اصلی تولید اقلام ضروری برای کنترل شیوع ویروس کرونا در کشور حمایت مالی کند به طوری که پیش از پایان سال هیچ مشکلی در تهیه اقلام اصلی وجود نداشت. 
وحدت با تاکید بر اینکه ظرفیت علمی و توان نیروی انسانی کشور به درستی شناسایی نشده و عدم بهره برداری درست از این توان به دلیل ناآشنایی با آن است، گفت: بر این اساس یکی از اقدامات صندوق نوآوری و شکوفایی برگزاری رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه دستگاه ها و ارائه توانمندی های شرکت های دانش بنیان در این رویدادها است. در صورت عقد قرارداد بین شرکت های دانش بنیان و سازمان ها نیز صندوق نوآوری و شکوفایی با تسهیلات لیزینگ هزینه قرارداد را پرداخت می کند. این رویداد در حوزه های مختلفی برگزار شده است که به تازگی رویداد ارائه نیازهای فناورانه سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور برگزار شد. در این رویداد 74 شرکت دانش بنیان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار