رئیس شورای شهر کرمان گفت: گاهی مشاهده می کنیم بعضی واحد های زیر مجموعه شهرداری می خواهند مصوبات شورا را تحت شعاع یک بخشنامه یا نامه یک اداره یا ارگان قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد فرشاد در صحن علنی شورا خطاب به شهردار افزود: گاهی بعضی از مدیران زیرمجموعه شهرداری ناآگاهانه به بعضی مصوبات شورا خدشه وارد می کنند آن ها را توجیه کنید تا سوء تفاهم ها برطرف شود.
وی ادامه داد: شورا فقط در جایی می تواند مصوبه داشته باشد که قانون گذار به آن اجازه داده است و قانونگذار به شورا در یکسری موارد اختیار تصویب داده است و وقتی در شورا موضوعی تصویب شد و هیئت انطباق نیز بر آن صحه گذاشت به منزله قانون است و دقیقا در کنار قوانین مجلس قرار می گیرد.
فرشاد اعلام کرد: اگر شهرداری ارگان ها و مردم به مصوبه ای معترض بودند می توانند به دیوان عدالت اداری شکایت کند و رای دیوان عدالت می تواند مصوبات شورا را لغو کند.
وی تاکید کرد: اگر ارگانی بخواهد که دستورالعملی را ورای مصوبات شورا قرار دهد، مدیران شهرداری باید از شورا استعلام کنند که فلان دستگاه یا فلان بخشنامه چیز دیگری می گوید و ما در شورا بر مصوبات خودمان اصرار می کنیم و اگر قرار باشد کسی به نهاد یا ارگانی در خصوص یک مصوبه پاسخ بدهد، شورا است.
بیشتر بخوانید: عقد قرارداد رانندگان استیجاری در شرکت تعاونی / تلاش برای واگذاری تمامی نیروها در قالب تعاونی اعلام املاک واگذاری شده به اشخاص در سامانه شفافیت

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار