در سال 98 اتفاق خواهد افتاد؛ تمرکز دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) روی تحصیلات تکمیلی

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: در سال 98 دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به صورت ویژه بر بخش تحصیلات تکمیلی تمرکز خواهد کرد و به مرور با کاهش ظرفیت رشته های مقطع کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا افزایش ظرفیت خواهیم داشت.

سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین،  اظهار کرد: یکی از مهم ترین اقدامات انجام گرفته سال 97 در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، تصویب سند چشم انداز دانشگاه بود که مسیر دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) را در افق 1404 مشخص می کند؛ در این سند تمام آنچه دانشگاه باید در سال 1404 به آن دست یابد مانند تعداد دانشجویان، دانشکده ها، رشته ها و مقاطع تحصیلی و ظرفیت ها تعیین شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری تعداد مجلات علمی پژوهشی دانشگاه افزایش یافته و به تازگی یک مجله علمی دیگر در حوزه آینده پژوهی در دانشگاه مجوز دریافت کرده است و این برای اساتید و دانشجویان اتفاق خوبی است زیرا می توانند مقالات علمی خود را در مجلات تخصصی دانشگاه منتشر کنند.
رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) عنوان کرد: در سال 98 دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به صورت ویژه روی بخش تحصیلات تکمیلی تمرکز خواهد کرد و به مرور با کاهش ظرفیت رشته های مقطع کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا افزایش ظرفیت خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: با این رویکرد فعالیت های علمی و پژوهشی در دانشگاه افزایش خواهد یافت و این امر به جهت کیفی سازی فعالیت های دانشگاه اجرا خواهد شد.
نائینی خاطرنشان کرد: در سال 97 توانستیم ارتباط خوبی را با بخش صنعت برقرار کنیم این موضوع در سال آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد تا بتوانیم این امکان را ایجاد کنیم که جامعه و صنعت در صورت نیاز از ظرفیت علمی دانشگاه بهره لازم را ببرند.
وی ادامه داد: در سال 98 در حوزه عمرانی راه هایی برای تأمین اعتبار پیش بینی شده تا بتوانیم پروژه های نیمه ...

[ مشاهده متن کامل در سال 98 اتفاق خواهد افتاد؛ تمرکز دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) روی تحصیلات تکمیلی تابناک ]

آخرین اخبار استانها