شورای علمای شیعه افغانستان: مسلمانان در برابر افراط گرایی با تمام قدرت ایستادگی کنند

ایکنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۱
گروه بین الملل شورای علمای شیعه افغانستان در بیانیه ای از مسلمانان خواست تا در برابر تفرقه، تبعیض و افراط گرایی با تمام قدرت ایستادگی کنند.

به گزارش ایکنا ، به نقل از خبرگزاری آوا ؛ شورای علمای شیعه افغانستان امروز، شنبه، 18 آبان ماه با انتشار بیانیه ای فرارسیدن ایام میلاد فرخنده پیامبر بزرگوار اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص) را بر تمام شیفتگان حقیقت، عدالت و انسانیت، به ویژه پیروان آن حضرت در سراسر عالم تبریک و تهنیت گفت.
در این بیانیه آمده: میلاد پیامبر بزرگوار اسلام بشارت دهنده صلح، عدالت، مبارزه با خرافه پرستی، تبعیض و ستم است و به همین دلیل است که بعضی از بزرگان عالم اسلام، دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را هفته وحدت نامگذاری کرده اند تا فرصتی برای بازخوانی زحمات، فداکاری ها و پیام های پیامبر رحمت، به منظور رسیدن به سعادت، کمال، پیشرفت و عدالت باشد.
در این بیانیه همچنین تأکید شده که مسلمانان امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند بازخوانی پیام پیامبر رحمت و رأفت هستند؛ زیرا عالم اسلام بیش از هر زمان دیگری اسیر چنگال تفرقه، تبعیض، بی رحمی و قساوت است و همۀ این ها نشانۀ عصر جاهلیت و نفهمیدن و یا نپذیرفتن اهداف والای نبی مکرم و خطابات قرآن عظیم است.
شورای علمای شیعه افغانستان در بیانیه تأکید کردند: در شرایط کنونی بر همه مسلمانان جهان لازم است که با تمام وجود برای تحقق صلح تلاش کنند و در برابر تفرقه، تبعیض، افراط گرایی، فساد و خشونت نیز تمام قد ایستادگی کنند.

سرخط اخبار