تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران بیان کرد که از زمان موافقت دولت با شماره گذاری تاکسی با استاندارد یورو چهار، ۲هزار دستگاه جدید در پایتخت تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش روز دوشنبه سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران، از زمان موافقت دولت با شماره گذاری تعدادی تاکسی با استاندارد یورو چهار و ابلاغ آن در مرداد امسال، تاکنون در کشور ۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه تاکسی شماره گذاری و تحویل متقاضیان شده است.
علیرضا قنادان درباره وضعیت نوسازی تاکسی های فرسوده شهر تهران، توضیح داد: با توجه به گستردگی ناوگان پایتخت، عمده سهم نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور هم مربوط به شهر تهران است که این میزان در سال گذشته نیز حدود یک سوم از ظرفیت ناوگان نوسازی شده کشور متعلق به شهر تهران بود.
وی با اشاره به هدف گذاری سازمان تاکسیرانی برای نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی فرسوده، گفت: البته تحقق این هدف گذاری منوط به تولید و تحویل خودرو (صدور پیش فاکتور و فاکتور) به رانندگان تاکسی است.
این مسئول اضافه کرد: هدف گذاری نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی درحالی است که تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر متقاضی در صف نوسازی تاکسی فرسوده ثبت نام شده اند، همچنین برنامه ریزی سازمان تاکسیرانی بگونه ای انجام شده که با توجه به برنامه های سخت گیرانه کاهش آلودگی هوا در شهرداری تهران، تعداد ثبت نامی های نوسازی تاکسی قطعاً از عدد فعلی بالاتر خواهد رفت.
قنادان با تأکید براینکه تمام تاکسیرانان ثبت نام شده برای پرداخت هزینه نوسازی به صورت نقدی و تسهیلاتی اعلام آمادگی کرده اند، افزود: باتوجه به برنامه ریزی های صورت گرفته شهرداری تهران درباره تأمین منابع مالی و ارائه تسهیلات نوسازی تاکسی، تحقق هدف نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی در پایتخت از سوی شهرداری تهران هیچ مشکلی از نظر متقاضی ندارد.
به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران همچنین طی دو ...

سرخط اخبار