ایلنا نوشت: خطیب نماز جمعه مشهد مقدس گفت: در عرصه سیاست اگر بنا شد یک آدمی تفسیر اسلامی داشته باشد و قواره خود را با اسلام تطبیق کند باید سند ارائه دهد. اینطور نیست که بنده بگویم پیامبر با کفار مذاکره می کرد و بعد تخلف، دوباره مذاکره می کردند. پیامبر یک حقیقت است که من اگر چیزی گفتم باید سند ارائه دهم.

حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد مقدس، با تبریک میلاد پیامبر اسلام (ص) و ولادت امام صادق (ع) گفت: ذات مقدس خداوند در قرآن در آیه ۱۷۴ سوره نساء پیانبر را اینگونه معرفی می کند که وجود اقدس پیامبر به عنوان برهان برای بشر است.
وی ادامه داد: برهان بودن پیامبر به این معنا است که در همه عرصه های زندگی و موقعیت های مختلف اگر سیره پیامبر در زندگی پیاده شد در درگاه خدا دارای حجت هستیم و دلیل و برهان در عرصه بندگی داریم. ملزم هستیم در همه جریان زندگی نشانی از پیامبر داشته باشیم. انقلاب ما در تداوم و توسعه انقلاب اسلامی پیامبر است. ما در جریان انقلاب باید از پیامبر برهان داشته باشیم. در انقلاب عامل توسعه اسلحه و جنگ نبود و قدرت نرم بود.
وی افزود: پیامبر وقتی در میان مکه دین خود را برای اولین جلسه اعلام کرد، لشگر نداشت و مجهز به تجهیزات جنگ سخت نبود و از لحظه اول قدرت های مادی کفار قریش با تمام قوا با وی جنگیدند و آنچه پیامبر را پیروز کرد قدرت نرم و معارفی بود که فطرت انسان ها این معارف را می پذیرفت. وقتی اسلام وارد یک جامعه می شد همه در لحظه اول به آن می گرویدند. در انقلاب اسلامی ما هم امام فرمودند این انقلاب تغییر حکومت نیست؛ این انقلاب اجرای برنامه تحول اقتصادی نیست؛ این انقلاب دگرگون سازی جریان اسلام و توسعه جهانی اسلام است و از روز اول هم فرمودند این انقلاب باید صارد شود که رسانه های خارجی گفتند ایرانی ها می خواهند جهان خواری کنند. معنای صدور انقلاب را نه تنها نفهمیدند بلکه تحریف کردند اما این انقلاب باید با قدرت نرم صادر شود که امروز صادر شده است.
نماینده رهبر انقلاب در استان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار