مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان گفت: افرادی که کد بورسی ندارند، می توانند سهام دولت را از طریق مراجعه به ۱۴ بانک منتخب شامل بانک های (ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت، صادرات ایران، قرض الحسنه مهر ایران، پارسیان، پاسارگاد، اقتصاد نوین، پست بانک و توسعه تعاون) اقدام نمایند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل امور اقتصادی و دارایی اصفهان، علی صبوحی اظهار کرد: دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و تعمیق بازار سرمایه و ایجاد امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد دارد در اجرای جز (۲) بند (الف) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و مصوبات هیأت محترم وزیران در این زمینه، باقیمانده سهام خود را در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه های البرز و اتکایی امین، توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران واگذار نماید.
وی افزود: بر اساس فراخوان واگذاری، پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه گری مالی یکم"، ۲ میلیون تومان سهام به هر کد ملی با ۲۰ درصد تخفیف می باشد و از ویژگی های این صندوق، کاهش ریسک خریداران، قیمت قابل رقابت، فرهنگ سازی و افزایش ضریب نفوذ بورس در جامعه است. و این فرصتی استثنایی برای ورود آحاد جامعه به سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبر است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان ادامه داد: انجام فرآیند آن از طریق پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه گری مالی یکم" انجام خواهد شد.
صبوحی با بیان اینکه پذیره نویسی از تاریخ ۹۹/۰۲/۱۴ آغاز و تا ۹۹/۰۲/۳۱ ادامه خواهد داشت افزود: پذیره نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری های بورس و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب و برای اشخاص فاقد کد معاملاتی (کد بورسی)، از طریق درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری