روشنفکران واقعی در جامعه شهدای عالی قدر هستند

شبکه خبر چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵
رئیسی در دیدار با نمایندگان تشکل های دانشجویی: دانشجوی سیاسی را کسی می دانیم که جامعه را می شناسد، نیاز جامعه را درک کند و متناسب با این نیاز جامعه ایفای نقش کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نمایندگان تشکل های مختلف دانشجویی با حضور در حوزه ریاست قوه قضائیه با حجت الاسلام والمسلمین رئیسی دیدار کردند.
رئیس قوه قضائیه در این دیدار گفت: همانطور که در فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان نیز بود دانشجوی سیاسی و طلبه سیاسی کیست، دانشجوی سیاسی ان نیست که عضو یک گروه و جریان باشد، دانشجو ممکن است که عضو یک حزب و جریان سیاسی باشد اما دانشجوی سیاسی را کسی می دانیم که یک جامعه را می شناسد دو نیاز جامعه را درک کند و سه متناسب با این نیاز جامعه ایفای نقش کند.
وی گفت: سیاسی ترین چهره های ما شهدای و ایثارگران و جانبازان می دانیم و حقیقتاً روشن فکر حقیقی در جامعه اینها هستند یعنی کسانی که خوب جامعه را شناختند، نیاز جامعه را تشخیص دادند و ایفای نقش کردند.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه شهدا امروز الگوهای همه ما هستند افزود: روشن فکر واقعی در جامعه ما و منور الفکر جامعه ما شهدای عالی قدر ما هستند اینها زندگیشان پیش روی همه ماست و می بینید که چگونه نیاز جامعه را شناختند و ایفای نقش کردند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امروز هر کسی از آحاد جامعه بشناسد که جامعه در چه شرایطی است، یک درک کند که امروز نیاز جامعه چیست و خودش با توجه به امکاناتی که در جامعه دارد ایفای نقش کند این همان پیشتازی، بصیرت و وظیفه شناسی سیاسی است که در جامعه توانسته است انجام دهد و ایفای نقش کند.
وی افزود: ما در ابتدای مسئولیت خطیر دستگاه قضایی شنیدن سخنان، دیدگاه ها، نظرات، پیشنهادات و انتقادات مسئولان، قضات، حقوق دانان، صاحب نظران، نخبگان و عموم مردم جامعه را یک امر ضروری می دانیم به ویژه دانشجویان عزیز که ...