اراک _ ایرنا _ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خواستار حمایت جدی مجلس شورای اسلامی از تولید و صادرات شد و گفت: حیات کشور در گروی توجه به صادرات است و در این راستا کشورهای همسایه باید در اولویت قرار گیرند.

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» پنجشنبه شب در نشست اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در اراک برگزار شد، افزود: توسعه صنعت در کشور نیازمند تحقیقات کاربردی و بنیادی است و حمایت از برنامه های دانش بنیان نیز از دیگر ضروریات است.
وی اظهار: مهارت آموزی از دیگر برنامه های مهم است که باید در دستور کار و برنامه های اولویت دار قرار گیرد زیرا اقتصاد سنتی جوابگوی نیاز امروز کشور نیست.
وی تاکید کرد: مدیریت منابع ارزی و ریالی از دیگر موارد مهم و کلیدی در بخش صنعت و تولید است که باید حمایت های این بخش تنها در تولیدات واقعی صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: آب یکی از نیازهای حیاتی در بخش صنعت و تولید است و کشور و استان مرکزی در این راستا با چالش های زیادی همراه است که نیاز است مدیریت مصرف آبد به صورت ویژه رصد شود.
آیت الله دری نجف آبادی عنوان کرد: اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی باید قوانین مرتبط با این حوزه را اصلاح کنند و به سمت تسهیل و روان کردن قوانین حرکت کنند و  انتظار است مجلس نگاه ویژه به بودجه ۱۴۰۰ داشته باشد. 
وی بیان کرد: چیدمان دولت جدید آمریکا از افراد دوره اوباما و افرادی است که در تحریم ها علیه ایران نقش داشته اند و حاکمیت هیچ دولتی از آمریکا برای ایران تفاوتی ندارد زیرا جمهوری اسلامی از ابتدا تاکنون مسیر خود را با قدرت در پیش گرفته و جزو یکی از کشورهای مطرح و موفق در دنیا است.
سفرهای استانی اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مشاهده مشکلات صنایع از سوی اعضای کمیسیون صنایع و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار