خبرگزاری میزان- دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: با توجه به اینکه هنرمندان کشور همواره در معرض دید جامعه قرار دارند و به نوعی گاها از آنها الگوبرداری می شود، می توانند در پوشش جامعه تاثیرگذار باشند.

به گزارش مشرق، سیده مرضیه شفاپور، پیرامون امضای توافق نامه ما بین انجمن تئاترشهر و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور مبنی بر به کارگیری المان های ایرانی - اسلامی و دوخت های اصیل برای لباس هنرمندان تئاتر گفت: با توجه به اینکه هنرمندان کشور همواره در معرض دید جامعه قرار دارند و به نوعی گاها از آنها الگوبرداری می شود می توانند در پوشش جامعه تاثیرگذار باشند به همین دلیل ما در این تفاهمنامه می خواهیم که طراحان ما در دوخت لباس هنرمندان بتوانند موثر باشند.
بیشتر بخوانید:
وی در همین راستا ادامه داد: البته توافقنامه صورت گرفته در قبال طراحی و دوخت لباس هنرمندان تئاتر روی صحنه است و هنوز برنامه ای برای لباس هنرمندان در زندگی شخصی در نظر گرفته نشده است، به این صورت که طراحان ما برای روی صحنه بردن آثار در بخش طراحی لباس در کنار گروه ها قرار خواهند گرفت.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره چگونگی اجرای این طرح اظهار کرد: این توافقنامه دو بعد دارد، اولین بخش اینکه طراحان ما می توانند طرح های پیشنهادی خود را برای هنرمندان عرضه کنند و در بخش دوم هنرمندان تئاتر برای روی صحنه رفتن بدون ضابطه لباس نخواهند پوشید و البسه آنها براساس قوانین کارگروه مد و لباس تهیه و تولید می شود.
وی اجرای این توافقنامه را داوطلبانه خواند و اظهار کرد: در برنامه های آتی ما این طرح ریخته شده را برای البسه شخصی هنرمندان در فضای خارج از صحنه تئاتر در نظر داریم که طراحی های خاص، به روز و با کیفیت با استفاده از المان های ایرانی اسلامی برای آنها در نظر گرفته شود. این طرح بخش دوم طرح کلی ما خواهد بود که باید مورد رضایت هنرمندان و البته بنا بر قوانین ...

سرخط اخبار