مقام روس: همکاری امنیتی ایران، روسیه، عراق و سوریه بسترساز توسعه روابط راهبردی است

ایرنا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
بغداد - ایرنا - رییس عملیات ارتش روسیه در نشست چهارجانبه امنیتی بغداد، همکاری های امنیتی ایران، روسیه، عراق و سوریه را بسترساز توسعه روابط راهبردی میان کشورهای دوست ارزیابی کرد.

رییس عملیات ارتش روسیه روز سه شنبه در نشست روسای چهار کشور عضو مرکز تبادل اطلاعات چهارجانبه دربغداد (ایران، عراق، سوریه و روسیه) اظهار داشت: تاکنون اطلاعات شخصی بیش از ۷۰۰ ستیزه جو گروه های مسلح غیرقانونی از سوی فدراسیون روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع به مرکز تبادل اطلاعات بغداد ارائه شده است.
سرلشگر نوفیکوف گفت که همچنین مختصات چند صد نقطه از محل های حضور داعش به این مرکز تبادل شده است.
وی ابراز اطمینان کرد که کار مرکز تبادل اطلاعات چهارجانبه در مبارزه با تروریسم بین المللی کمک می نماید و می تواند مبنای توسعه کار برای تحکیم روابط استراتژیک با کشورهای دوست باشد.
نشست کمیته چهار جانبه با حضور رئیس هیات عملیات وزارت دفاع روسیه سرلشگر نوفیکوف و همچنین نمایندگان چهار کشور جمهوری اسلامی ایران، عراق، سوریه و روسیه در محل مرکز تبادل اطلاعات چهار جانبه در بغداد پایتخت عراق برگزار شد.
در این نشست رئیس اطلاعات ارتش عراق و مدیر مرکز تبادل اطلاعات چهارجانبه (سرلشکر ستاد سعد العلاق) ضمن تشکر و قدردانی از حضور هیأت های کشورهای عضو و همچنین رئیس عملیات وزارت دفاع روسیه با اشاره به تأسیس این مرکز در سال ۲۰۱۵، همکاری اطلاعاتی چهار کشور در مباررزه با تروریسم را بسیار مؤثر دانست.
این مقام ارشد نظامی عراق بر ادامه فعالیت اطلاعاتی وامنیتی مرکز علیه تروریسم تاکید کرد.
وی درادامه گفت: مرکز تبادل اطلاعات ۴ جانبه نظریه امنیت منطقه را محکم و امنیت منطقه را مخصوصاً در عراق و سوریه تقویت بخشید.
به گفته العلاق، در آینده ای نزدیک شاهد توسعه و گسترش این مرکز و تشکیل کمیته هماهنگی خواهیم بود و همچنین شاهد پیوستن کشورهای دیگر به این مرکز نیز ...

سرخط اخبار