کمک ایران به افغانستان برای کاهش هدررفت انرژی و فروش بلندمدت برق

فارس نیوز چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
وزیر نیرو از فروش بلندمدت برق با افزایش میزان صادرات به افغانستان خبر داد و گفت: ایران هدر رفت انرژی نیروگاههای افغانستان را برطرف و تلاش خواهد کرد نیازمندی های صنعت برق این کشور را برطرف کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در مراسم یکصدمین سالگرد استقلال افغانستان با اشاره به سفر این هفته مدیران ارشد صنعت برق کشورمان به افغانستان، گفت: در این سفر توافقات خوبی در زمینه برق رسانی به ساکنین مناطق مرزی، فروش بلندمدت برق با افزایش میزان صادرات، رفع نیازمندی های صنعت برق افغانستان، تعمیر و نگهداری نیروگاه ها، کاهش هدر رفت انرژی و... حاصل شده است.
وی افزود: وزارت نیرو به عنوان مسئول کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور آماده هرگونه همکاری به منظور تحرک بخشی بیش از پیش به روابط دو کشور با هدف غایی توسعه فراگیر روابط و ایجاد رفاه همه جانبه برای مردم ایران و افغانستان است.
وزیر نیرو تاکید کرد: دو ملت ایران و افغانستان دریافته اند که جدا از مسائل ایدئولوژیک، فرهنگ دو کشور در همه عرصه ها چنان مشترکاتی دارد که از همدیگر تفکیک پذیر نیست. وضعیت ژئوپولتیک منطقه و دشمنان واحدی که هر دو کشور دارند، یعنی تحجر، افراطی گری و خشونتی که هر دو کشور در صف مبارزه با آن هستند، همکاری ها و همسویی های دوام داری را در آیندۀ تاریخ نیز طلب می کند.
رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و افغانستان تاکید کرد: در خصوص مذاکرات صلح نیز سیاست جمهوری اسلامی ایران حمایت همه جانبه از هر روندی است که در پی کاهش تنش و ناامنی ها و ایجاد صلح و ثبات پایدار در افغانستان باشد. البته مشروط به این که این روندها با هدایت، مدیریت و مالکیت دولت افغانستان و در راستای منافع مردم افغانستان و همچنین تحت حمایت جامعه بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد باشد. زیرا رابطه دولت با دولت مبنای روابط ما با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار