در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور مقرر شد سابقه تحصیلی ۶۰ درصد و کنکور ۴۰ درصد در پذیرش داوطلبان در کنکور سراسری ۱۴۰۰ به بعد نقش داشته باشد.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، منصور کبگانیان، قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، در حاشیه یکصد و سی و نهمین جلسه شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران درباره مصوبات این جلسه اظهار داشت: دستور اول جلسه، ارائه گزارشی مربوط به حوزه علم در کشور و بین الملل بود. شاخص های نوآوری که عمدتاً به بحث ساختارها، بنگاهها و وضعیت اقتصادی حوزه علم و نوآوری می پردازد نیز در این جلسه بررسی شد.
وی با بیان اینکه در شاخص های نوآوری از قبل ضعف و اشکالاتی داشتیم که با توجه به تلاش هایی که در چند سال اخیر صورت گرفت این شاخص ها مقداری بهبود یافته است، تصریح کرد: در سال 97 در زمینه شاخص های نوآوری رتبه 65 و در سال 98 رتبه 61 را کسب کردیم که 4 رتبه در سال 98 ارتقا یافتیم.
قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: متأسفانه در سال 99 به رتبه 67 رسیدیم که با افت مواجه بودیم. وضع بودجه عمومی کشور، شیوع کرونا و مسائل مربوط به آن در این افت بی تأثیر نبود.
کبگانیان گفت: ساماندهی نظام سنجش و پذیرش در دانشگاه ها در دستور دوم جلسه بررسی شد. در تقسیم کاری که انجام شده است مراجعی علاوه بر شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع کنکور ورود کرده اند، ولی تصمیمات کلان مربوط به حوزه سنجش و پذیرش و ساماندهی کنکور بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی گذاشته شده است و یک بند مصرح در نقشه جامع علمی کشور به این موضوع اختصاص دارد.
وی تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی از ابتدا به دنبال اجرایی کردن ساماندهی سنجش و پذیرش بود ولی به دلیل اطمینان پذیری از برخی از زیرساخت های کشور و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار