از سوی آلفابت؛

پروژه اینترنت بالنی تعطیل می شود

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۴۲
آلفابت اعلام کرد پروژه اینترنت بالنی« لون» را تعطیل می کند. مدیر ارشد اجرایی شرکت نیز دلیل این امر را عدم کاهش هزینه ها برای توسعه یک کسب وکار بلند مدت اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آلفابت (شرکت مادر گوگل) تصمیم دارد تا کسب و کار اینترنت بالنی خود را تعطیل کند.
این پروژه که « لون » نام دارد، به عنوان جایگزین ارزان تر دکل های مخابراتی ارائه شده بود. در بیانیه آلفابت آمده است: مسیر برای تجاری سازی این پروژه طولانی تر و پر خطر تر از آن چیزی است که تصور می کردیم.
لون در سال ۲۰۱۱ میلادی ایجاد شد و هدف آن تأمین دسترسی به اینترنت برای مناطقی از جهان بود که دکل های مخابراتی بسیار گران قیمت هستند یا احداث آنها خطرناک است. بنابراین بالن های بزرگی به اندازه یک زمین تنیس تجهیزات شبکه اینترنتی را برفراز زمین حمل می کردند. این تجهیزات انرژی مورد نیاز خود را از پنل های خورشیدی به دست می آوردند.
آلاستر وستگارت مدیر ارشد اجرایی لون در یک پست وبلاگی نوشت: هرچند ما چند شریک برای ادامه مسیر یافتیم اما راهی برای کاهش هزینه ها برای توسعه یک کسب و کار بلند مدت و ماندگار پیدا نکردیم.
البته وستگارت در مسیر این پروژه دستاوردهایی نیز داشت مانند توسعه بالن های هلیومی که عمرشان در آسمان چندصد روز است و همچنین توسعه تجهیزات مخابراتی که پوشش شبکه برای منطقه ای را فراهم می کنند که ۲۰۰ بار بزرگ تر از متوسط پوشش یک دکل مخابراتی معمول است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار