وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس باید تحت هر شرایطی فعال باشند، گفت: وقتی اساس کار را بر آموزش حضوری قرار می دهیم پس باید معلمان در مدارس حضور پیدا کنند و ضمن تدریس به صورت مجازی، به دانش آموزان حاضر در مدرسه نیز آموزش دهند.
به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در اولین گفت وگوی زنده با مدیران مدارس سراسر کشور که در دفتر وزیر و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از تلاش مدیران در برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی گذشته و آماده کردن مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: جلسه امروز در نوع خود جلسه ای بی نظیر است؛ به هیچ طریقی نمی توانستیم تعداد 100 هزار نفر از مدیران مدارس را یکجا و در جلسه حضوری کنار یکدیگر جمع کنیم. ولی فضای مجازی این مجال را به ما داد تا با هم جمع شده و با تبادل دیدگاه ها و تجربیات به یک دیدگاه یکسان و هماهنگ برسیم تا نتیجه آن بهبود عملکرد و ارتقای پیشبرد کارها باشد.
وی ادامه داد: از آنجایی که اکثر مأموریت های  وزارت آموزش و پرورش  نظیر تشکیل کلاس، فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان، ارتباط با خانه، خانواده و معلمان و ... در درون مدرسه اتفاق می افتاد و امسال با توجه به شرایط شیوع ویروس  کرونا  مجبوریم بخشی از فعالیت ها را به صورت حضوری و بخشی دیگر را به صورت غیرحضوری به سرانجام برسانیم می توانیم بگوییم که در مقایسه با سال های قبل در سالی متفاوت هستیم.
حاجی میرزایی اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید باید پیوند خانواده با مدرسه و ارتباط مدرسه با خارج از مدرسه بسیار پررنگ تر از سال های قبل باشد. به دلیل شیوع بیماری  کرونا  جامعه پیرامون ما جامعه ای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار