ارسال پیامک های جعلی برای کلاهبرداری از کارت سوخت

ایلنا چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی گفت: افرادی با ارسال پیامک و اخبار جعلی، مردم را به سایت های جعلی برای ثبت نام کارت سوخت هدایت می کنند.
به گزارش ایلنا، سرهنگ محمدپور امروز چهارشنبه در این باره افزود: افرادی با ارسال پیامک و اخبار جعلی، مردم را به سایت ها و اپلیکیشن های جعلی برای ثبت نام کارت سوخت هدایت می کنند و از این طریق اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی افراد را به سرقت می برند.
وی درباره پیامک «ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی» خبر داد و گفت: در این روش لینکی به صورت پیامک برای افراد ارسال شده و از کاربر درخواست می کند برای ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی به آدرس niopde.click مراجعه کنند که بعد از مراجعه به این سایت از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی صاحب خودرو و پلاک خودرو را می خواهند.
محمدپور ادامه داد: افراد سودجو با دریافت این اطلاعات، کاربر را به درگاه بانکی برای واریز مبلغ ۲ هزار تومان برای کارمزد ثبت نام هدایت می کنند که این درگاه فیشینگ و جعلی بوده و تمامی اطلاعات کارت بانکی افراد را به سرقت برده و حسابشان را خالی می کنند.
وی به کاربران توصیه کرد؛ به این گونه پیامک ها تحت هیچ شرایطی اعتنا و اعتمادی نکنند، به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و بانکی خود را در این سایت ها وارد نکنند و در صورتی که به هر علت با ورود به سایت های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردند بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند.
محمدپور تصریح کرد: اخبار مربوط به ثبت نام کارت سوخت را تنها از طریق مراجعه و سازمان های معتبر پیگیری کنند و توجه داشته باشند این قبیل سایت های کلاهبرداری از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی، شماره حساب، شماره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار