روشن:

شورای مشورتی دانش‌آموزان در اصفهان تشکیل می‌شود

لوگوی ایمنا ایمنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۵۳
رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای شهر اصفهان گفت: در حال تشکیل شورای مشورتی دانش آموزان در شهر دوستدار کودک هستیم تا بدینوسیله اداره آموزش وپرورش دیگر دستگاه ها را در این جریان همراه کنیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، فریده روشن در آئین اختتامیه جشنواره «خش خش» که با هدف تصویرسازی و ساخت کاردستی با برگ های پاییزی برگزار شده بود، اظهار کرد: کودکان بدسرپرست یا بی سرپرست که عمدتاً کودک کار هستند، در جامعه از تأمین امکانات رشد و پرورش توسط خانواده هایشان محروم بوده و عمدتاً از تحصیل و بهداشت بی نصیب هستند و علاوه بر این در معرض استثمار و بسیاری از آسیب های اجتماعی قرار دارند.
وی با بیان اینکه با وخیم تر شدن شرایط اقتصادی شاهد رشد کودکان کار بودیم، افزود: این کودکان از حقوق فردی و اجتماعی برای رشد و توسعه خود برخوردارند و بر جامعه است که زمینه رشد همه جانبه آنان را فراهم کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای شهر اصفهان با بیان اینکه توانمندسازی کودکان کار از جمله اقدامات اجتماعی سودمند جهت مقابله با بسیاری از آسیب های اجتماعی است، تصریح کرد: آموزش این کودکان برای محافظت از خود در برابر آسیب های اجتماعی شاید اولین گام در مسیر رشد انها باشد.
وی ادامه داد: در شهر اصفهان سازمان های مردم نهاد مختلفی در حوزه کودکان کار مشغول فعالیت هستند و مدیریت شهری اصفهان نیز در زمینه حمایت از این سازمان های مردم نهاد اقدامات متعددی انجام داده است.
شهر خلاق و دوستدار کودک باید به دنبال محو کودک کار باشند
روشن تاکید کرد: اصفهان که به عنوان شهر خلاق و شهر دوستدار کوک باید با پیوند خلاقیت و استفاده از ظرفیت های موجود به دنبال رشد کودکان و محو پدیده کودک کار باشد.
وی اضافه کرد: رویکرد مدیریت شهری برای ایجاد امکانات رفاه عمومی در مناطق کمتر برخوردار بوده و امیدوارم که با همکاری دستگاه های مختلف بتوانیم هر چه سریع تر مشکلات و مسائل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار