سنندج - ایرنا - فرمانده مرزبانی ناجا گفت: هماهنگی و هم افزایی بسیار خوبی بین ایران و ترکیه در بحث تامین امنیت مناطق مرزی وجود دارد و این ارتباطات بیشتر نیز خواهد شد.

به گزارش شامگاه چهارشنبه ایرنا، سردار  احمدعلی گودرزی در بانه پس از برگزاری جلسه ویدیو کنفرانس با فرماندهان مرزبانی آذربایجان غربی، استان کردستان و فرمانده کل ژاندارمری ترکیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه مذاکراتی حول مباحث امنیتی و اشکالات جزیی احتمالی در مرزها مورد مذاکره قرار گرفت .
وی با بیان اینکه این تبادل اطلاعات باعث پیشرفت در امنیت منطقه خواهد شد، اضافه کرد: هماهنگی هایی در سطح عالی بین ایران و ترکیه وجود دارد و مقرر شد هر اتفاقی در مرزهای ۲ کشور بیافتد، بین مرزبانان ارتباط تنگاتنگی انجام گیرد و مشکل به صورت تعاملی برطرف شود.
فرمانده مرزبانی ناجا یادآور شد: اشکالاتی از جمله بحث متجاوزین مرزی، ورود سلاح و مهمات به داخل کشور و فعالیت گروه های معاند در مرزها وجود دارد که هماهنگی لازم برای مدیریت این موارد انجام شد.
سردار گودرزی با بیان اینکه گروه های مسلح معاند تلفاتی را به ترکیه و ایران در مناطق مرزی وارد کرده اند، افزود: برای ارتقا امنیت پایدار در مرزها، تبادل اطلاعاتی صورت گرفت، ضمن اینکه در بحث استرداد مجرمان بین ۲ کشور تبادل نظر کردیم و در این زمینه و تبادل اطلاعات با دیگر کشورهای همسایه نیز اقدامات لازم صورت گرفته است.
وی از سفر فرمانده کل ژاندارمری ترکیه به ایران در آینده ای نزدیک خبر داد و تاکید کرد: در این جلسه در زمینه برقرسانی، آبرسانی و استفاده از جاده های مرزی بین ایران و ترکیه به صورت متقابل هماهنگی های لازم در سطح عالی انجام گرفت و امیدواریم با رد و بدل کردن اطلاعات، شاهد امنیتی پایدار در مناطق مرزی ۲ کشور باشیم.
بانه در ۲۴۰ کیلومتری شمال غرب سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار