در پی ناآرامی هایی که در کشور با افزایش قیمت بنزین پیش آمد شورای امنیت کشور اینترنت جهانی را قطع کرد. بعد از قطع اینترنت جهانی به علت وجود اینترنت داخلی یعنی شبکه ملی اطلاعات، شهروندان توانستند از خدماتی که روی این شبکه بارگذاری شده بود استفاده کنند.

اما این سؤال پیش می آید که آیا در این آزمون شبکه ملی اطلاعات توانست نمره قابل قبولی دریافت کند؟ نقاط ضعف و قوت آن چه بود؟ و برای بهبود و به ایده آل رسیدن شبکه ملی اطلاعات باید چه اقدام های مهمی صورت بگیرد تا در صورت قطع اینترنت جهانی زندگی روزمره مردم دچار اختلال نشود. در همین راستا ما به سراغ کارشناسان حوزه فاوا رفتیم و نظر آنان را جویا شدیم.
تلاش های ارزنده دولت
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، «دولت، تلاش های ارزنده ای را در زمینه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات انجام داده و همین که در حال حرکت به سمت داشتن شبکه ملی اطلاعات هستیم، خوب است و جای تشکر دارد.»
محمدجواد مطهری شریف کارشناس حوزه فاوا با بیان مطلب فوق گفت: وزیر ارتباطات در مدت وزارت خود گام مثبت دیگری را در زمینه شبکه ملی اطلاعات برداشته، که ترویج گفتمان کنترل نشدن شهروندان در این شبکه است، چرا که پیش از این با تبلیغات سویی که انجام شده بود شهروندان فکر می کردند حاکمیت قصد دارد مردم را از طریق این شبکه کنترل کند که خوشبختانه با قطعی اینترنت جهانی هم کاربرد شبکه ملی اطلاعات برای مردم مشخص شد و هم استفاده از این شبکه نشان داد که ذهنیت منفی مردم از بین رفته است.
این کارشناس فناوری اطلاعات در ادامه با بیان اینکه به نظر می رسد متناسب با بودجه ای که برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده، این شبکه رشد و توسعه نسبی داشته، گفت: چون شبکه ملی اطلاعات تنها ایجاد زیرساخت های فیزیکی مانند فیبرنوری، سیم کشی و سایر ابزارهای سخت افزاری نیست بلکه علاوه بر آن شامل لایه های خدمات و نرم افزاری پایه و اولیه است که هنوز در این شبکه کامل نشده است.
این فعال حوزه دانش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار