سود بانک های ادغامی کاهش پیدا کرده است

لوگوی پول و تجارت پول و تجارت . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۱۹
به گزارش خبرنگار اخباربانک، ادغام پنج بانک و موسسه اعتباری کوثر، قوامین، مهر اقتصاد، حکمت ایرانیان و انصار به پایان رسیده است. در حالی که پنج بانک و موسسه ادغامی در بانک سپه پیش از این که در بانک ادغام شوند سودهای بیشتری پرداخت می کردند حال با اتمام ادغام سودهای خود را کاهش داده اند. برخی از این بانک ها و موسسات نرخ سودهای بین ۱۵ تا ۱۸ درصدی را پرداخت می کردند که حال دیگر خبری از این سودهای سپرده بالا نیست. بنابراین دیگر افتتاح حساب سپرده های کوتاه مدت با نرخ بالاتر از مصوبه بانک مرکزی دیگر در این بانک ها انجام نمی شود. البته هنوز مشخص نیست که سرنوشت حساب هایی که پیش از این افتتاح شده و سودها نرخ سودهای بین ۱۵ تا ۱۸ درصد داشته اند چه خواهد شد. پیش بینی می شود به زودی نرخ سود های۱۵ تا ۱۸ درصدی از این ۵ بانک و موسسه برچیده و به حداکثر ۱۰ درصد برسد.

به گزارش خبرنگار اخباربانک ، ادغام پنج بانک و موسسه اعتباری کوثر، قوامین، مهر اقتصاد، حکمت ایرانیان و انصار به پایان رسیده است.
در حالی که پنج بانک و موسسه ادغامی در بانک سپه پیش از این که در بانک ادغام شوند سودهای بیشتری پرداخت می کردند حال با اتمام ادغام سودهای خود را کاهش داده اند.
برخی از این بانک ها و موسسات نرخ سودهای بین ۱۵ تا ۱۸ درصدی را پرداخت می کردند که حال دیگر خبری از این سودهای سپرده بالا نیست.
بنابراین دیگر افتتاح حساب سپرده های کوتاه مدت با نرخ بالاتر از مصوبه بانک مرکزی دیگر در این بانک ها انجام نمی شود.
البته هنوز مشخص نیست که سرنوشت حساب هایی که پیش از این افتتاح شده و سودها نرخ سودهای بین ۱۵ تا ۱۸ درصد داشته اند چه خواهد شد.
پیش بینی می شود به زودی نرخ سود های۱۵ تا ۱۸ درصدی از این ۵ بانک و موسسه برچیده و به حداکثر ۱۰ درصد برسد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار