از سوی رئیس سازمان بهزیستی انجام گرفت؛

دستور فوری برای کمک به افراد بی‌سرپناه در معرض سرمازدگی

لوگوی ایکنا ایکنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۹
رئیس سازمان بهزیستی کشور با صدور بخشنامه ای بر لزوم آماده باش بیش از پیش و استفاده از ظرفیت های این سازمان و دستگاه های مسئول برای کمک به افراد دارای سرپرست غیرموثر بی سرپناه که در معرض آسیب و سرمازدگی هستند تأکید کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی، قبادی دانا، رئیس این سازمان، با توجه به برودت هوا، درخصوص کمک به افراد بی سرپناه در معرض سرمازدگی خطاب به مدیران کل بهزیستی استان ها بحشنامه ای صادر کرد:
متن این بخشنامه که خطاب به مدیران کل بهزیستی استان ها صادر شده بدین شرح است:
 با توجه به برودت ناگهانی و افت شدید دمای هوا و نظر به تأکید مقام عالی وزارت مبنی بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم جهت آماده باش مراکز بهزیستی و ساماندهی اقشار آسیب پذیر جامعه به ویژه افراد بی خانمان و در راستای وظایف ذاتی سازمان در حمایت از گروه های هدف، مقتضی است دستور فرمایید در اسرع وقت نسبت به انجام موارد ذیل و ارائه گزارش نتایج، اقدام مؤکد صورت پذیرد:
۱- تشکیل کارگروه ویژه جهت اقدام لازم و آماده سازی کلیه مراکز تحت نظارت سازمان جهت پذیرش فوری و اولیه و ارائه خدمات به گروه های هدف با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پروتکل های مرتبط با کرونا، پیش بینی قرنطینه(به تفکیک گروه های هدف) در حوزه های مرتبط (توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری).
۲- انجام تعاملات لازم برون سازمانی با دستگاه های استانی مرتبط با امر ساماندهی افراد بی سرپناه و بی خانمان بویژه شهرداری و استانداری با تاکید بر فوریت موضوع و تسریع در امر اسکان و تامین غذا برای اقشار فوق الذکر در گرمخانه ها و شلترهای استان با رعایت پروتکل های بهداشتی و با هماهنگی بهزیستی استان.
۳- متناسب با گروه های هدف هر حوزه(توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری) هماهنگی های لازم با مراکز تابعه اعم از مراکز دولتی و غیردولتی، انجمن ها و مؤسسات خیریه و ... جهت پذیرش فوری و ارائه خدمات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار