تاکید رئیس ائتلاف دولت قانون بر اینکه هیچ نامزد مشخصی از سوی این ائتلاف برای تصدی نخست وزیری وجود ندارد، سه نامزد مطرح برای تشکیل دولت، نامه ائتلاف صدر به برهم صالح از جمله خبرهای مربوط به عراق است.

به گزارش مشرق،  نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون امروز سه شنبه تاکید کرد این ائتلاف هیچ نامزد مشخصی برای تصدی نخست وزیری ندارد.
وی افزود از هر نامزدی که ویژگی های مشخص شده از سوی مرجعیت دینی و گروه های سیاسی و اجتماعی را دارا باشد، حمایت می کند.
مالکی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت : بار دیگر تاکید می کنیم که هیچ نامزد مشخصی از سوی ما برای تصدی نخست وزیری وجود ندارد. وی افزود ما از هر نامزدی که ویژگی های مشخص شده از سوی مرجعیت عالی دینی و گروه های سیاسی و اجتماعی را دارا باشد و از طریق چارچوب های مورد تایید قانون اساسی صورت گیرد، حمایت می کنیم.
پارلمان عراق یکشنبه اول دسامبر(دهم آذر) با استعفای عادل عبدالمهدی از نخست وزیری موافقت کرد.
نامه رسمی هیئت سائرون به برهم صالح
هیئتی از ائتلاف سائرون وابسته به جریان صدر امروز سه شنبه نامه رسمی خود را تقدیم برهم صالح رئیس جمهوری کرد که بر اساس آن انصراف خود از تشکیل دولت به عنوان فراکسیون بزرگتر را اعلام کرد.صادق السلیطی از نمایندگان ائتلاف سائرون گفت ملت فراکسیون بزرگتر است و گزینه های میادین تظاهرات مسالمت آمیز، گزینه های ما است.
وی افزود رئیس جمهور بر ضرورت مشارکت توده های مردمی در روند انتخاب نخست وزیر آینده تاکید کرده است.
از سوی دیگر علاء الربیعی از اعضای ائتلاف سائرون وابسته به جریان صدر گفت این ائتلاف از معرفی هر نامزدی برای نخست وزیری که از طریق سهمیه خواهی صورت گیرد و مورد رضایت گروه های تظاهرات کننده و ملت عراق نباشد، جلوگیری خواهد کرد.
الربیعی به السومریه گفت ائتلاف سائرون با قدرت در برابر هرگونه سهمیه خواهی خواهد ایستاد و هرگز اجازه بازگشت آن به سازوکارهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار