رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه پیک جدید اپیدمی کرونا از مرداد پیش بینی شده بود، گفت: باید به طور عاجل برای کنترل این شرایط فکر شود؛ بیشتر از اینکه به فکر دارو، درمان و یا تشخیص بیماری باشیم، باید پیشگیری کنیم؛ در غیر اینصورت احتمال دارد سیستم درمان در پاییز و زمستان به طور ناگهانی دچار مشکل شود.

دکتر پیام طبرسی در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه پیک جدید اپیدمی از مرداد ماه قابل پیش بینی بود، گفت: در اواخر مرداد که تا حدی آمار بیماری کم شده بود، تبعات و مخاطرات برخی بازگشایی ها، مسافرت های شهریور ماه و تجمعات بارها مطرح شد، در همان زمان پیش بینی شد که عدم اعمال محدودیت ها می تواند منجر به وقوع پیک های جدید بیماری شود و متاسفانه مجدداً از همان جایی که طی ۷ ماه گذشته تجربه داشتیم، ضربه خوردیم و الان در آغاز پیک جدید بیماری قرار داریم.
پیک جدید بین ۴ تا ۸ هفته طول می کشد
وی ادامه داد: بر اساس تجربیات کسب شده طی چند ماه گذشته، زمانی که یک پیک جدید شروع می شود بین ۴ تا ۸ هفته طول می کشد و در مورد پیک جدید معلوم نیست که به قله رسیده ایم یا هنوز آمار در حال افزایش است. البته به نظر می رسد که آمارها افزایشی است؛ چراکه هنوز تعداد بستری ها بیشتر از ترخیصی هاست و کماکان تعدادی بیمار در لیست انتظار هستند.
تخت های بیمارستانی پر شده است
وی با بیان اینکه در پیک جدید بیماری بسیاری از بیمارستان های دولتی و خصوصی در حال بستری بیماران کرونایی هستند، اظهار کرد: با وجود افزایش ظرفیت ها حداقل در تهران هنوز با کمبود تخت برای بستری مواجه هستیم و تخت های بیمارستانی در حال حاضر پر شده است.
طبرسی با تاکید بر اینکه اگر مداخله جدی صورت نگیرد، امواج بیماری در طول پاییز ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، تنها راه موجود رعایت نکات بهداشتی و پروتکل هاست.
گزارش اولین مورد "پارکینسون" ثابت شده به دنبال کووید
این متخصص عفونی با بیان اینکه علائم بیماری تغییر زیادی نکرده، عنوان کرد: با این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار