انتقاد هند از چین به دلیل اشاره به مساله کشمیر در حضور نخست وزیر پاکستان

ایرنا پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
دهلی نو - ایرنا - هند به دلیل اشاره رییس جمهوری چین به مسئله کشمیر در حضور نخست وزیر پاکستان انتقاد کرد و گفت : دهلی نو از دخالت سایر کشورها در امور داخلی خود استقبال نمی کند.

"یک روز پیش از آغاز دیدار نارندرا مودی نخست وزیر هند با شی جین پینگ رییس جمهوری چین در شهر "مامالا پورام" در ایالت تامیل نادو، هند ضمن انتقاد از چین به دلیل اشاره به مسئله کشمیر در حضور عمران خان نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که از دخالت سایر کشورها در امور داخلی خود استقبال نمی کند."
نشریه "تایمز او ایندیا" روز پنجشنبه نوشت: راویش کومار سخنگوی وزارت امور خارجه هند در حضور خبرنگاران در دهلی نو گفت: موضع هند در خصوص کشمیر کاملا مشخص بوده است. جامو و کشمیر بخش جدایی ناپذیر هند است. چین از این موضع هند کاملا آگاهی دارد. کشورهای دیگر نباید در مورد مسایل داخلی هند اظهار نظر کنند.
این اظهارات دهلی نو در واکنش به بیانیه مشترک چین و پاکستان پس از دیدار روز گذشته شی جین پینگ رییس جمهوری چین با عمران خان نخست وزیر پاکستان در پکن منتشر شد.
در بیانیه مشترک چین و پاکستان آمده است: چین از نزدیک وضعیت کنونی جامو و کشمیر را دنبال می کند و مساله کشمیر باید به صورت صلح آمیز بر اساس چارچوب سازمان ملل و قطع نامه های شورای امنیت حل شود.
همچنین بر اساس گزارش رسانه های چین، رییس جمهوری این کشور در مذاکرات با نخست وزیر پاکستان اعلام کرده است که اقدامات صحیح و اشتباه در کشمیر مشخص هستند. چین از پاکستان برای به دست آوردن حقوق و منافع قانونی خود حمایت می کند و پکن امیدوار است که دو طرف اختلافات خود را به صورت صلح آمیز حل و فصل کنند.
شی جین پینگ رییس جمهوری چین، فردا (جمعه) در سفری دو روزه، دیدار خود از هند را آغاز خواهد کرد.
پیش از این پکن با اقدامات هند در کشمیر مخالفت کرده بود و بر نقش سازمان ملل در حل مساله کشمیر تاکید داشت.
چین یکی از بزرگ ترین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار