خائن کیست؟ ظریف یا هتاکان به او

لوگوی ایران اکونومیست ایران اکونومیست . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۵۵
ایران اکونومیست- همیشه براین باور بوده ام که بسیاری از آنهایی که انقلابی بودن را در پرخاشگری و ضدیت با دیپلماسی خلاصه می کنند و با اقدامات، مواضع و رفتارهای نسنجیده خود، ایران را بعنوان کشوری غیرعادی و جنگ طلب معرفی می کنند، هرگز اهمیتی به منافع و امنیت ملی از سویی و سرنوشت مردم کشورمان نداده و نمی دهند.

آنچه رفتار، گفتار و مواضع آنها را شکل می دهد، منافع شخصی و جناحی است و عاملی غیر از این وجود ندارد، چرا که منافع آنها زمانی تامین می شود که وضعیت غیرعادی در کشور حاکم باشد و مردم روی آرامش نبینند. آنها تنها بواسطه ی تشدید گرفتاریهای مردم و سوء استفاده از وضعیت نامتعادل کشور و با برقراری رانتهای مختلف می توانند صاحب پست و مقام و پول کلان شوند. البته چنانچه کمی بدبینی را نیز چاشنی بررسی عملکرد آنها کنیم، به نتایجی بدتر می رسیم و آن، حرکت در مسیری است که دشمنان قسم خورده ی ایران نظیر ترامپ، پمپئو، نتانیاهو و بن سلمان، علیه ایران ترسیم می کنند. از این منظر می توان مشابهات فراوانی میان آنها پیدا کرد که نمونه ی بارزش، مخالفت با برجام و برداشته شدن تحریمها علیه کشورمان است. از سویی آنها با پیوستن ایران به FATF مخالفت می کنند و از سوی دیگر دشمنان ایران از نتیجه چنین مخالفتی (وارد شدن نام ایران به لیست سیاه FATF) استقبال کرده و در پوست خود نمی گنجند. آنها حتی بخاطر شکست ترامپ که با تروریسم و جنگ اقتصادی علیه ایران مرتکب جنایت علیه مردم کشورمان شد و مستقیما فرمان ترور وحشیانه قهرمان ملی ما را صادر کرد، عزادار شده و ناله ها و ضجه ها سر دادند. نمونه این ناله ها را می توان در برخی از برنامه های رسانه ملی و مواضع تعدادی از شخصیتها و رسانه های چاپی و بر خط دید.
ضدیت آنها با دیپلماسی و مساوی دانستن هر گونه مذاکره با وادادگی موجب شده تا بیشترین حملات را متوجه رئیس دستگاه دیپلماسی کنند که وظیفه ای غیر از پیگیری مقتدرانه ی منافع ملی با توسل به ابزارهای دیپلماسی نظیر مذاکره، مصاحبه، ملاقات و پیام رسانی مثبت و منفی ندارد. برخی از انقلابیون ...

سرخط اخبار