احزاب نقش موثری در نهادینه کردن حضور مردم در انتخابات دارند

لوگوی ایرنا ایرنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۳۳
بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: نظام مردم سالار دینی مبتنی بر انتخابات است و احزاب بی تردید نقش اساسی و موثری در نهادینه کردن حضور مردم در این عرصه دارند.

به گزارش ایرنا، محمد تقی ایرانی روز یکشنبه در نشست با اعضای خانه احزاب استان بوشهر افزود: به هیچ وجه نمی توان نقش احزاب را در سپهر سیاسی به ویژه در عرصه انتخابات نادیده گرفت و به هر میزان که احزاب عملکرد بهتر و موثرتری داشته باشند انتخابات نیز باشکوه تر می شود.
ایرانی با بیان اینکه دنیا راهی جز دموکراسی و مراجعه به صندوق های رای ندارد اضافه کرد: مردم در تعیین سرنوشت خود، هم حق و هم تکلیف دارند و امید می رود انتخابات ۱۴۰۰ با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود.
وی با تاکید بر ارتباط بیشتر احزاب با مردم گفت: احزاب باید در موارد و مسائل مختلف در کنار مردم باشند و مشکلات آنها را منتقل کنند و رفتار آنها به گونه ای باشد که مورد اعتماد مردم قرار بگیرند.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: نقش احزاب در استان بوشهر در مسائل و مشکلات مردم بسیار کم رنگ بوده و به غیر از مسائل سیاسی و هنگام انتخابات هیچ کنشی ندارند که این قابل قبول نیست.
ایرانی اظهار کرد: احزاب علاوه بر کار سیاسی باید در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و آموزشی حضور فعال و موثری داشته باشند و اگر در این شرایط جامعه فریب پوپولیسم و عوام فریبی را بخورد احزاب مقصر هستند چون آنها باید مردم را راهنمایی و آموزش دهند تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.
وی گفت: وجود سلیقه های مختلف باعث برگزاری انتخاباتی رقابتی می شود و همین امر افزایش مشارکت مردم را به دنبال دارد و اگر مردم به مجری و ناظر انتخابات اعتماد داشته باشند، شک نکنید مشارکت افزایش می یابد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه آینده کشور منوط به حضور حداکثری مردم در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار