وزیر امور خارجه در بدو ورود به مسکو گفت پیشنهادها درباره همکاری ۶ جانبه در منطقه، برجام و اوضاع افغانستان، سوریه و یمن را در روسیه مورد گفت وگو قرار خواهد داد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در مقصد دوم سفرش به منطقه امروز (سه شنبه) وارد مسکو شد، در ابتدای ورود به پایتخت فدراسیون روسیه در جمع خبرنگاران گفت: روابط ایران و روسیه اقتضا می کند تماس ها به صورت مرتب و مستمر ادامه داشته باشد و همه گیری کرونا هم باعث نمی شود این تماس ها را متوقف کنیم.
رئیس دستگاه دیپلماسی در تشریح اهداف این سفر بیان کرد: یکی از این اهداف این سفر روابط دوجانبه است. روابط ما با روسیه راهبردی است و نیاز است به آن بپردازیم و نقاطی که در روابط هست را حل و فصل کنیم.
ظریف هدف دیگر این سفر را گفت وگو درباره اوضاع منطقه خواند و افزود: بعد از بحران قره باغ و جنگی که در منطقه و همسایگی و در کنار مرزهای ما اتفاق افتاد، با تلاش فدراسیون روسیه و آقای پوتین این جنگ ختم شده و توافق هایی انجام شده که به نظر ما اجرای این توافق ها برای ایجاد منافع مشترک بین کشورهای منطقه به خصوص در حوزه ترانزیت و مشارکت و همکاری برای پیشرفت مهم است.
وی گفت: در این زمینه گفت وگوهای خوبی با آقای علی اف و دیگر دوستان در جمهوری آذربایجان داشتیم و ان شاءالله در مسکو ادامه می دهیم و بعد در بخش های بعدی سفر به کشورهای دیگر قفقاز ارمنستان و گرجستان و بعد هم به ترکیه سفر می کنیم و پیشنهادهایی که در این زمینه برای همکاری ۶ جانبه در منطقه مطرح است را پیگیری می کنیم.
گفتنی است ظریف در دیدار با الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان از طرح پیشنهادی رئیس جمهور آذربایجان تحت عنوان ابتکار همکاری های منطقه ای ۶ جانبه استقبال و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک و همکاری در همه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار