رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم و امتحانات داخلی پایه نهم در شهریور ماه به صورت حضوری برگزار می شود.

آفتاب نیوز :
خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره امتحانات شهریور دانش آموزان اظهار کرد: با توجه به اینکه در شرایط فعلی قرار است سال تحصیلی از ۱۵ شهریور ماه آغاز شود و امسال امتحانات شهریور از ۲۲ مرداد تا ۱۳ شهریور ماه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.
وی افزود: امتحانات دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم که در امتحانات خرداد ماه نمره قبولی نیاورند یا غیبت موجه داشتند همانند خرداد ماه با مسئولیت مستقیم معلم و مدیر مدرسه به شیوه غیر حضوری انجام خواهد شد یعنی پروژه فردی یا گروهی البته با رعایت فاصله گذاری اجتماعی ارائه شود یا خلاصه نویسی، آزمون آنلاین و آفلاین به انتخاب مدرسه با مسئولیت مستقیم معلم و مدیر به عنوان امتحان غیرحضوری مدنظر خواهد بود.
ساکی گفت: هر مدرسه ای در بازه زمانی تعیین شده برای امتحانات داخلی برنامه خاص خود را تدوین می کند اما امتحانات پایه نهم حضوری است و هر مدرسه ای خودش سؤالات را طرح می کند.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: امتحانات پایه دوازدهم، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی به صورت حضوری همزمان در سراسر کشور برگزار می شود. شیوه طراحی سؤالات همانند امتحانات خرداد ماه است، ۸۰ درصد محتوا که به صورت حضوری تدریس شده است ۱۶ نمره دارد و ۴ نمره مربوط به سوالات اختیاری است که از دو محتوای ۸۰ درصد آموزش حضوری و ۲۰ درصد آموزش غیر حضوری طراحی می شود.
ساکی در پاسخ به این پرسش که آزمون متقاضیان جهش تحصیلی به چه شیوه است، مطرح کرد: داوطلبان متقاضی تغییر رشته و جهش تحصیلی به مدرسه محل تحصیل مراجعه و ثبت نام کنند، این آزمون توسط مدرسه به صورت حضوری برگزار می شود و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار