ساعت24- حدود دو هفته ای می شود که سبزی های برگی و برخی از صیفی جات مانند خیار رسمی و لوبیا سبز در بازار با افزایش قیمت مواجه شده است. افزایش قیمتی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران علت آن را سردی هوا و افزایش هزینه های تولید در گلخانه ها می داند.

اسدالله کارگر در پاسخ به این سوال که علت افزایش قیمت سبزی های برگی در دو هفته اخیر چیست، گفت: در فصل زمستان به علت برودت هوا سبزیجات و برخی صیفی جات از مناطق خاصی از کشور تامین می شود.
وی ادامه داد: در تابستان سبزی و صیفی مورد نیاز تهران از شهرهای اطراف تهران یعنی ورامین، کرج و... تامین می شد، ولی در حال حاضر جنوب کشور تامین کننده بخشی از سبزیجات و صیفی جات مورد نیاز کشور است و بخشی دیگر نیز توسط گلخانه ها تامین می شود و طبیعتا هزینه ها بیشتر خواهد شد.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران اضافه کرد: علاوه بر جنوب اصفهان، کاشان و شهرهای شمالی تامین کننده بخشی از سبزیجات از جمله تربچه، ریحان، تره، پیازچه و اسفناج هستند که در برخی از این استان ها در گلخانه و در برخی دیگر کشت در فضای باز است.
وی در پایان گفت: در زمستان با افزایش قیمت مقطعی برخی اقلام مواجه هستیم اما قیمت ها به زودی با گرم تر شدن هوا کاهشی می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار