گنبدکاووس - ایرنا - مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور روحانیون اهل سنت در استان های شمالی و رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: تقویت مشترکات دینی و داشتن تدبیر واحد، مهمترین عامل اقتدار امت اسلامی در مقابل توطئه های دشمنان است.

حجت الاسلام علی خیرخواه روز سه شنبه در همایش سومین کاروان قرآنی منادیان وحدت ویژه بانوان گنبدکاووس با تاکید بر وجود اشتراکات زیاد میان مذاهب اسلامی اظهارداشت: با تقویت این نقاط مشترک می توان با اقتدار در عرصه جهانی برای مصالح امت اسلامی تلاش کرد.
وی با گرامیداشت هفته وحدت گفت: خداوند برای هدایت، راهنمایی و ارشاد بشریت، انبیا و پیامبران بسیاری را فرستاده اما در بین همه انبیای الهی، نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) با داشتن جامع صفات همه آنان، از جایگاه والایی برخوردار بوده و رسالت ایشان بدون توجه به زمان، جغرافیا و قوم خاص شامل همه موجودات عالم می شود.
رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور افزود: رسالت پیامبر مکرم اسلام (ص) مختص به صدر اسلام نیست بلکه ایشان پیامبر تمام عالمیان هستند و خداوند همه بشریت را موظف کرده است تا در برابر رسول مکرم اسلام (ص) خاضع و خاشع باشند.
خیرخواه با تاکید بر اینکه وجود تمام عالم هستی را مرهون وجود پیامبر مکرم اسلام(ص) هستیم، اظهارداشت: داشتن نگاه رحیمانه و هدایت گری به تمام افراد حتی آنانی که به ایشان ظلم کردند از جمله صفات نبی مکرم اسلام(ص) به حساب می آید.
وی از حضور خود در جمع بانوان فرهیخته گنبدکاووس به مناسبت هفته وحدت ابراز خرسندی کرد و افزود: بانوانی همچون حضرت خدیجه (س) و دیگر همسران پیامبر مکرم (ص) در ابتدای بعثت جزو اولین افرادی بودند که ایشان را همراهی کردند.
فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس نیز در این نشست با گرامیداشت هفته وحدت گفت: باید خداوند را به دلیل زندگی در شهرستانی با قومیت ها و مذاهب مختلف معروف به اتحاد و برادری شکرگذار بود که این مهم به برکت نگاه وحدت آفرین علمای تشیع و تسنن و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار