نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار بالای بیماران روانی در استان ،گفت: این نوع بیماران معمولا شناخت مناسبی از مشکلات روانی خود ندارند و در نتیجه فرد از حال و روز خود باخبر نیست، اگر هم باخبر باشد حاضر نیست بپذیرد که بیمار است،اگر هم خودش بپذیرد جامعه بانگاهی بیمارگونه تر درباره وی قضاوت خواهد کرد.
سلام امینی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره افزایش خودکشی زنان ایلامی اظهار داشت: دو بیماری روانی "مازوخیسم" و "سادیسم" به معنای خودآزاری و دگرآزاری کم و بیش در میان همه جوامع ممکن است وجود داشته باشند.
وی افزود: براساس آمار رسمی وزارت بهداشت در سال ۹۷ بیش از ۲۵ درصد مردم ایران از بیماری های عصبی و روانی رنج می برند.
امینی گفت: بخش قابل توجهی از این بیماری ها ممکن است در قالب چیزی شبیه به بیماری های خود آزاری و دگرآزاری تعریف شوند. متاسفانه آمار بیماری های روانی و با شباهت زیاد به مازو و سادیسم در استان ایلام نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.
وی با اشاره به فقر فرهنگی در استان ایلام عنوان کرد: بیماران این استان، شناخت مناسبی از مشکلات روانی خود ندارند و در نتیجه فرد از حال و روز خود باخبر نیست،اگر هم باخبر باشد حاضر نیست بپذیرد بیمار است، اگر هم خودش بپذیرد جامعه بانگاهی بیمارگونه تر درباره وی قضاوت خواهد کرد. به ویژه که در ایلام آمار زنان بیمار،شایع تر ازمردان است اما از آنجا که آمار مراجعات به مراکز درمانی پایین است، به طور مستند نمی توانم بگویم که چه تعداد از زنان ما از بیماری روانی رنج می برند.
در زمان جنگ، مدام مردم از ترس حملات هوایی و موشکی مجبور می شدند به دامن کوه ها و پناهگاه های طبیعی حومه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار