عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از آغاز روند کاهشی نرخ طلا در بازار در آینده نزدیک خبر می دهد و می گوید ساماندهی ارزی بازار طلا را نیز در آرامش خواهد برد.
به گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به قیمت طلا و سکه در بازار و نوسانات بسیار آن گفت: نوسانات اخیر طلا و سکه تحت تاثیر دو عامل قیمت جهانی و همچنین تعیین قیمت ارز است.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تجربه سال های گذشته و دهه های اخیر در اقتصاد ثابت کرده که افزایش قیمت جهانی بر قیمت طلا در ایران بیش از کاهش آن اثر داشته است، افزود: بیشترین تغییرات قیمت طلا در اقتصاد ایران بیش از متاثر بودن از انس و قیمت جهانی به نوسانات نرخ ارز مربوط است.
وی با تاکید بر اینکه اگر بانک مرکزی قیمت ارز را در اقتصاد کشور مدیریت کند که امکان این کار فراهم است به طورحتم نرخ طلا نیز ساماندهی خواهد شد، تصریح کرد: ساماندهی ارزی در سال ٩٨ که سخت ترین سال از حیث تلاطم های ارزی بوده مهم ترین کار بانک مرکزی بوده و در سال جاری نیز ادامه رویه سال گذشته مورد انتظار است.
پور ابراهیمی با بیان اینکه مدیریت تراز تجاری کشور از سوی بانک مرکزی به خوبی انجام شده است، گفت: پیش بینی ما این است که با توجه به توان مدیریتی بانک مرکزی در حوزه سیاست های ارزی علاوه بر بازار ارز سایر بازارهای موازی نیز به تعادل قیمتی نزدیک خواهند شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بر عکس آثار زود بازده قیمت طلا متاثر از نرخ ارز آثار روند کاهش نرخ طلا متاثر از قیمت جهانی آن بسیار با تاخیر است، تصریح کرد: پیش بینی ما این است که روند کاهشی نرخ ارز و طلا به زودی در بازار آغاز خواهد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار