نجف آباد- فرماندار شهرستان گفت: با توجه به گسترش استفاده از فضای مجازی و رشد چشم گیر تاثیرات این بخش بر رویدادهای سیاسی و اجتماعی از جمله انتخابات، در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه نجف آباد، تیران و کرون تخلف های انتخاباتی در فضای مجازی به دقت رصد می شوند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از نجف آباد، مجتبی راعی در جمع فعالان فضای مجازی شهرستان گفت: تخلفات انتخاباتی می توانند زمینه ساز سلب آسایش و آرامش مردم و جامعه در کنار هتک حرمت برخی افراد شود و امسال با توجه به اهمیت موضوع تخلفات انتخاباتی، برای اولین بار دادستان نجف آباد به عنوان عضو هیئت اجرایی انتخابات، نظارت بی واسطه ای را بر روند مراحل مختلف خواهد داشت.
وی افزود: در مقطع بسیار حساسی قرار داریم و این حساسیت اهمیت مشارکت بیشتر مردم را دو چندان کرده است. دشمن تلاش دارد نظام را ناکارآمد نشان داده و مردم را از آینده مایوس کند.
سبقت فضای مجازی از صدا و سیما
همچنین، حجت الاسلام سیدحسین حسینی، رئیس دادگستری شهرستان با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی در تمامی استان ها و حوزه های انتخابیه گفت: ریاست این کمیته در نجف آباد بر عهده رئیس دادگستری بوده و دادستان به عنوان دبیر و دیگر اعضای شورای تامین به عنوان تصمیم گیرندگان ایفای نقش می کنند.
وی با اشاره به نقش موثر فضای مجازی در تحولات کشور در مقایسه با رسانه های سنتی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری به دلیل تعداد کم کاندیداها، رسانه ملی حرف اول را در معرفی افراد می زند اما در انتخابات مجلس به دلیل گستردگی کار و آمار بالای داوطلبان، این فضای مجازی است که تاثیر قابل توجهی بر انتخاب مردم می گذارد. فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه می توانند در انتخاب فرد یا افراد اصلح برای ورود به مجلس به مردم کمک کرده و در افزایش میزان مشارکت مردمی نقش موثری را بازی کنند.
هیچ کاندیدایی حق انتساب خود به سپاه و بسیج را ندارد
عبدالله انواری، جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار