زاهدان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزایش ۱۸۴ مورد جدید، آمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲۳ هزار و ۴۹۶ نفر رسید.

سید محمد هاشمی شهری در گفت و گو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا عصر امروز ۲۳ هزار و ۴۹۶ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با توجه به عدم رعایت اصول بهداشتی از مرز هشدار عبور کرده ایم.
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان مثبت آزمایشگاهی ۹۵۶ نفر از هم استانی های عزیز علی رغم دریافت استاندارد ترین خدمات درمانی جان خود را از دست داده اند که ۸ نفر از هم استانی های عزیز در همین ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در حال حاضر جمع بیماران بستری مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان های سیستان و بلوچستان ۳۲۴ نفر است که از همه هم استانی های عزیز در خواست می کنیم این بیماری را جدی بگیرند و به هشدارهای بهداشتی جامه عمل بپوشانند.
هاشمی با اشاره به اینکه هیچ نقطه ای در سیستان و بلوچستان از نظر شیوع کرونا امن و سفید نیست، گفت: بعضی شهرهای استان بر اساس تعداد آمار مبتلایان به قرمز، نارنجی، زرد و سبز دسته بندی شده اند اما این رنگ بندی صرفاً برای هشدار و آگاهی بخشی است و نمی توان گفت که بقیه شهرها که سفید اعلام شده امن هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار